Інтерфакс-Україна
20:08 10.02.2023

Обстріли РФ енергоінфраструктури України призвели до зупинення одного з блоків ХАЕС – МАГАТЕ

2 хв читати
Обстріли РФ енергоінфраструктури України призвели до зупинення одного з блоків ХАЕС – МАГАТЕ

Один із блоків Хмельницької АЕС зупинився, Рівненська та Південноукраїнська АЕС знизили виробництво електроенергії через обстріл російськими військовими енергетичної інфраструктури України в п'ятницю, повідомило Міжнародне агентство з атомної енергії з посиланням на українського ядерного регулятора – Державну інспекцію ядерного регулювання України (ДІЯРУ).

"Сьогодні український регулятор повідомив МАГАТЕ, що дві з трьох діючих АЕС – Рівненська та Південноукраїнська – як запобіжний захід знизили вихід електроенергії, через нестабільність електромережі внаслідок обстрілу також зупинився один із блоків Хмельницької АЕС", – йдеться в оновленні агентства щодо України на його сайті в п'ятницю.

Згідно з повідомленням, місії МАГАТЕ, які перебувають на станціях, підтвердили ці події, а також засвідчили, що всі системи ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС спрацювали належним чином.

Крім того, як зазначило МАГАТЕ, ДІЯРУ вкотре повідомила його, що дозволить ЗАЕС відновити виробництво електроенергії лише після повернення її під контроль України та відновлення безпечних умов праці.

Як повідомлялося, наразі чотири реактори ЗАЕС перебувають у холодному, два – у гарячому зупині.

За даними міністра енергетики Германа Галущенка, внаслідок дронової та ракетної атак російських загарбників зафіксовано влучання в енергооб'єкти в шести областях. ДТЕК повідомив про пошкодження одразу чотирьох його ТЕС та поранення двох енергетиків.

За повідомленням АТ "Хмельницькобленерго", унаслідок 14-го ракетного обстрілу більша частина міста Хмельницького та низки районів області була знеструмлена.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Угорщина заборонила в’їзд до країни трьом високопоставленим українським військовим

Опозиційна ексвіцепрем’єрка з євроінтеграції попереджає про ризики об’єднання Мінекономіки, Міндовкілля та Мінагро

Свириденко: Реалізація санкційної політики – це ефективний інструмент держуправління

Польща з 1 листопада обмежить прийом українських біженців до центрів колективного розміщення

Міністр економіки Соболев задекларував 3,1 млн грн доходів за 2024р.

Голова МКС: Через Римський статут Україна приєднується до спільноти країн, які прагнуть припинити безкарність за найсерйозніші злочини

Міністр соцполітики Улютін задекларував 1,7 млн грн доходів за 2024р.

Депутатка Кравчук сподівається, що Рада незабаром призначить міністра культури

Віцепрем'єр з євроінтеграції Качка задекларував 1,6 млн грн доходів за 2024р.

ПРООН передала ДСНС машини механізованого розмінування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА