Інтерфакс-Україна
14:21 14.02.2023

Норвегія поставить Україні 12 танків, вісім з яких - Leopard 2

2 хв читати
Норвегія поставить Україні 12 танків, вісім з яких - Leopard 2

Влада Норвегії ухвалила рішення виділити Україні 12 танків різних типів, заявив глава норвезького Міноборони Бйорн Арільд Грам.

"Норвегія передасть Україні вісім танків Leopard 2 та до чотирьох танків спеціального призначення. Ми також виділяємо кошти на закупівлю боєприпасів і запасних частин", - йдеться в заяві Грама на сайті норвезького уряду.

Міністр зазначив, що війна в Україні наближається до критичної фази, і українці потребують своєчасної та суттєвої підтримки.

"Ми також сприятимемо навчанню українських танкістів у Польщі разом з іншими країнами-союзниками. Ця підтримка є важливим і таким необхідним внеском", - наголосив Грам.

Крім того, Норвегія запропонує 250 мільйонів норвезьких крон до фонду ЄС для України. Кошти буде спрямовано на закупівлю боєприпасів і запасних частин для Leopard 2.

Норвезький уряд нещодавно повідомив парламенту, що пакет підтримки для України на наступні п'ять років становитиме 75 млрд норвезьких крон.

Як повідомлялося, 26 січня Норвегія оголосила про свій намір вступити до "танкової коаліції" для України.

Раніше влада ФРН оголосила про рішення передати Україні першу партію з 14 танків Leopard 2 і 178 танків Leopard 1. Водночас німецька влада надає союзникам дозвіл на те, щоб і вони також постачали в Україну танки Leopard 2.

Leopard 2 – основний бойовий танк бундесверу. Є також на озброєнні Австрії, Угорщини, Польщі, Туреччини, Норвегії, Швеції, Швейцарії, Іспанії, Данії, Греції, Фінляндії, Нідерландів. Його експлуатують з 1979 року, має багато модифікацій, загалом вироблено понад 3,6 тис. од. цього танка.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вимагання понад $1 млн: завершено слідство у справі стосовно чинних та колишніх суддів господарських судів

Обстіл Нікополя забрав життя 2 мирних жителів – обладміністрація

Житель Охтирського району загинув від удару ворожого дрона по його автомобілю

Лист фон дер Ляєн до лідерів ЄС передбачає, що війна в Україні закінчиться у 2026 році – ЗМІ

Зеленський і Макрон прибули до Єлисейського палацу

Приватизація частки "Енергоатому" покращила б його корпоративне управління – очільник Мінекономіки

Україна та Франція підписали декларацію щодо співробітництва в обороні, зокрема про закупівлю 100 літаків Rafale F4 до 2035 р.

Обстріл Нікополя забрав життя двох мирних жителів

Можливості для іноземних добровольців застосувати професійні навички під час служби в ЗСУ будуть розширені

На Вовчанському напрямку дуже напружена ситуація, також росіяни намагаються розширити свій плацдарм біля Лиману - Трегубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА