Інтерфакс-Україна
15:40 20.02.2023

Стартувала програма розвитку прикордонних громад Interreg NEXT Румунія-Україна бюджетом EUR54 млн

2 хв читати
Стартувала програма розвитку прикордонних громад Interreg NEXT Румунія-Україна бюджетом EUR54 млн

Стартувала програма розвитку прикордонних громад Interreg NEXT Румунія – Україна на період 2021-2027 років бюджетом EUR54 млн грантових коштів, повідомляє пресслужба проєкту.

Як повідомляється, програма Interreg NEXT має бюджет у EUR54 млн грантових коштів, до якого буде додано національний внесок. Фінансування зможуть отримати проєкти, які принесуть користь прикордонним громадам повітів Сату-Маре, Марамуреш, Ботошани, Сучава і Тульча (Румунія), а також в Івано-Франківській, Закарпатській, Чернівецькій та Одеській областях (Україна).

Ця програма охоплює сфери охорони здоров'я, освіти, туризму і культури, а також ініціативи щодо пристосування до кліматичних змін та менеджменту кордонів.

Завдяки грантам, зокрема, планується модернізувати та облаштувати заклади охорони здоров'я, навчальні заклади, відновити туристичні об'єкти, а також реалізувати партнерські проєкти щодо покращення менеджменту кордонів. Також фахівці з цих галузей зможуть отримати підготовку та пройти спільне навчання з обміну успішним досвідом, а для населення цих територій буде організовано кампанії з інформування та впливу на свідомість із метою оповіщення та реагування на надзвичайні ситуації.

Щоб отримати фінансування, проєкт повинен мати хоча б одного партнера з кожної країни-учасниці. Деталі щодо умов залучення фінансування буде розміщено на сайті програми.

Interreg NEXT – програми співпраці ЄС із сусідніми регіонами, охоплюють 184 регіони з населенням 260 млн осіб у 33 країнах та розташовані вздовж зовнішніх кордонів ЄС від північної периферії до Середземноморського регіону та від Атлантики до басейну Чорного моря.

Програми співпраці Interreg NEXT на період 2021-2027 років передбачають виділення EUR1,1 млрд із Європейського фонду регіонального розвитку (ERDF), Інструменту добросусідства, розвитку та міжнародного співробітництва (NDICI) та Інструменту підготовки до вступу (IPA).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінрозвитку запустило процес підготовки до перезапуску наглядової ради АМПУ

Трамп не заперечував проти ударів України по російському "тіньовому флоту" – ЗМІ

На фронті більше 160 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Запланована в Парижі зустріч щодо мирного плану для України не відбудеться - ЗМІ

Сили оборони звільнили Кіндрашівку, Радьківку та низку кварталів на півночі Куп’янська - НГУ

Росіяни знову атакували Одещину, пошкоджено об’єкт портової інфраструктури

РФ другий день поспіль атакує залізничну енергомережу на шляху до порту "Південний"

Росія вдарила по енергооб'єкту на Чернігівщині, низка населених пунктів без світла

МЗС Туреччини закликає до негайного припинення війни на тлі атаки РФ на судно турецької компанії в порту Чорноморська

Кошта про заборону передачі росактивів: Лідери виконали зобов’язання тримати росактиви заблокованими

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА