Інтерфакс-Україна
21:50 20.02.2023

УЗ має намір налагодити пасажирське сполучення станції Валя-Вишеулуй з великими містами Румунії

2 хв читати
УЗ має намір налагодити пасажирське сполучення станції Валя-Вишеулуй з великими містами Румунії

АТ "Укрзалізниця" (УЗ) веде переговори з румунською стороною щодо реалізації проєкту, який дозволить продовжити сполучення від нещодавно відкритої станції Валя-Вишеулуй до великих міст Румунії, а також продовжує розвивати сполучення між українськими обласними центрами та пунктами міжнародного призначення, повідомив член правління УЗ Олександр Перцовський агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми продовжуємо розвивати міжнародне сполучення. Зробили вже перші кроки для сполучення західної України з Румунією. Поки що це одна невелика станція Валя-Вишеулуй, але ми працюємо з румунською стороною, щоб продовжити сполучення до великих міст на румунському боці", - повідомив Перцовський.

За його словами, у цьому напрямку пролягає широкий шлях (1520 мм), яким зможуть пройти звичайні українські вагони.

Як повідомлялося, УЗ минулого року відремонтувала ділянки Рахів – Ділове – Валя Вишеулуй (19,2 км колії, 12 мостів), а також провела ремонт вокзалу в Рахові. Це дозволило повернути до життя ділянку залізниці, яка не функціонувала з 2011 року, та запустити поїзди №755/756 та №753/754 Рахів-Валя Вишеулуй-Рахів. Також було відремонтовано ділянку на кордоні з Румунією Тересва-держкордон, яка не працювала з 2007 року. Між Україною та Румунією діють також два міжнародні переходи, через які здійснюються виключно вантажні перевезення: Вадул-Сірет – Дорнешти та Дяково-Халмеу.

Загалом завдяки активному запуску нових міжнародних сполучень кількість пасажирів, що подорожують у міжнародних напрямках з України, вже зросла в 9 разів, зазначив Перцовський, не уточнивши абсолютних цифр.

Він зазначив, що найбільш популярним напрямком залишається Польща. Щодня УЗ отримує до 2 тис. і більше запитів на купівлю квитків на поїзд Київ-Варшава. Як повідомлялося, щоб надати більше місць УЗ з 19 лютого запустила сполучення, що дозволяє жителям Харкова дістатися до Києва та у складі Київ-Варшава подорожувати до Хелма, звідки з пересадкою пасажири можуть прибути до Варшави в той же час, що і пасажири прямого поїзда Київ- Варшава. Наразі у сполучення курсує 8 вагонів із заповнюваністю 95%. У майбутньому їх може бути до 10. Також із 19 лютого УЗ запустила ще один потяг Харків-Перемишль.

За словами Перцовського, УЗ продовжить розвивати напрямок сполучення регіонів у напрямку міжнародних пунктів призначення.

"Продовжимо роботу з польським напрямком. Бачимо, ефективно працюють маршрути, які з'єднують той же Харків. Подивимося наскільки Дніпро, Одеса… Тому що з початку війни у нас сполучення з Європою отримала не лише столиця, а також Дніпро, Запоріжжя, Одеса, Вінниця. І ми дивимося на попит у цих напрямках з метою оцінки планів подальшого розвитку", - сказав член правління УЗ.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Електрику в Києві подають в першу чергу на потребу критичної інфраструктури - мер

Uklon та Bolt розпочинають роботу в комендантську годину в Києві для забезпечення доїзду киян до Пунктів незламності

Лондон хоче побачити ознаки прагнення Москви до миру, перш ніж вдаватися до дипломатичних дій щодо України

На Хрещатику та на Майдані Незалежності завершили демонтаж 33 тимчасових споруд – КМДА

Одна людина загинула, дві постраждали внаслідок ДТП за участю 6 автівок у Харкові

Результати зустрічей в Давосі мають бути результативними – Зеленський

Зеленський з посиланням на розвідку: Росіяни готуються до нових масованих ударів

Команди України та США у суботу, 17 січня, у Маямі проведуть черговий раунд переговорів - Стефанішина

Без тепла в Києві залишаються 67 багатоповерхівок – мер

ВАКС частково задовольнив позов Мін'юсту до ексдепутата "Партії регіонів" Кеворкяна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА