Інтерфакс-Україна
13:14 28.02.2023

Україна змогла повернути 307 дітей із понад 16 тисяч, депортованих до РФ і Білорусі - генпрокурор

1 хв читати
Україна змогла повернути 307 дітей із понад 16 тисяч, депортованих до РФ і Білорусі - генпрокурор

Терор РФ на окупованих територіях проти цивільного населення є навмисною стратегією ворога, зазначає генеральний прокурор Андрій Костін.

"Терор проти цивільного населення України є навмисною стратегією Росії. Вона включає невибіркові обстріли, тортури, сексуальне насильство та фільтраційні табори на окупованих територіях", - повідомляє Офіс генпрокурора у вівторок у телеграм-каналі, посилаючись на слова Костіна під час зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович.

"Одним із найбільш кричущих злочинів є примусова депортація українських дітей до Росії та Білорусі. У травні 2022 року Путін підписав указ про спрощену процедуру отримання російського громадянства для дітей із Донбасу, Запоріжжя та Херсона", - зазначив генпрокурор.

У повідомленні відомства наголошується, що наразі підтверджено депортацію понад 16 тис. дітей. "Вдалося повернути 307 із них. Щоб зробити більше, необхідна допомога міжнародної спільноти", - інформують в Офісі генпрокурора.

Також, як наголошують у відомстві, постійно порушуються права людини в окупованому Криму: там проводять незаконні обшуки та "суди", особливо страждає від цього корінний народ - кримські татари.

"Маємо зупинити Росію і притягнути до відповідальності за ці кричущі порушення прав людини", - наголосив генпрокурор.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Зеленський обговорив з Гремом і Блюменталем просування санкційного законопроєкту

НАБУ й САП викрили керівника депутатської фракції ВР на спробі підкупу народних депутатів

Сили оборони відбили з початку доби 130 ворожих атак - Генштаб

Ставка ухвалила рішення підвищити ефективність "Лінії дронів" – Умєров

Законопроєкт, який забороняє використання державних коштів для вторгнення в державу НАТО, внесли на розгляд Конгресу США - Стефанішина

Тимчасовий збій у роботі стаціонарних пунктів моніторингу якості атмосферного повітря стався в Києві

Програма PURL потребує наповнення, в січні зроблено ще недостатньо – Зеленський

Зеленський про ситуацію в Ірані: Режим, який убив стільки людей, не заслуговує на існування

22 депутати фракції "Слуга народу" не голосували за призначення Шмигаля першим віцепрем'єром - міністром енергетики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА