18:07 15.03.2023

Більшість українців вважають, що українська влада добре справляється з вирішенням проблем у сфері оборони, енергозабезпечення та зовнішньої політики

4 хв читати
Більшість українців вважають, що українська влада добре справляється з вирішенням проблем у сфері оборони, енергозабезпечення та зовнішньої політики

Українська влада, на думку більшості громадян, найкраще справляється з розв'язанням проблем у сфері оборони, енергозабезпечення та зовнішньої політики, свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 22 лютого до 1 березня 2023 року в рамках проєкту Програми MATRA, що фінансується посольством Нідерландів в Україні.

Як повідомляється у пресрелізі за результатами опитування, оприлюдненому в середу, на думку громадян, найкраще влада справляється з розв'язанням проблем у таких сферах: оборона країни (82% опитаних відповіли, що влада з цим справляється "дуже добре" або "скоріше добре", лише 13% - що "дуже погано" або "скоріше погано"), енергозабезпечення (відповідно 80% і 16%), зовнішня політика (відповідно 75% і 15,5%), освіта (відповідно 56% і 29,5%), охорона здоров'я (відповідно 54% і 36%), соціальний захист і пенсійне забезпечення (відповідно 53% і 37%).

Соціологи зазначають, що трохи гірше респонденти оцінюють діяльність влади в економічній сфері (відповідно 45% і 45,5%), у сфері відбудови країни (відповідно 38% і 36%), а частіше негативно оцінюють діяльність у сфері боротьби зі злочинністю (відповідно 38% і 47%), правосуддя (відповідно 29% і 48%) і боротьби з корупцією (відповідно 24% і 66%).

Водночас серед державних і громадських інститутів найчастіше довіра громадян висловлюється до Збройних сил України (їм довіряють 96% опитаних), волонтерських організацій (88%), добровольчих загонів (87%), Національної гвардії України (86%), Державної служби з надзвичайних ситуацій (85%), президента України (83%), Державної прикордонної служби (82%), Міністерства оборони України (78%), Служби безпеки України (74%), Національній поліції (71,5%), церкви (70%), громадських організацій (66%).

Українським ЗМІ довіряють 65% українців, головам міст (селищ, сіл), у яких живе респондент (62%), Національному банку України (58%), радам міст (селищ, сіл), у яких живе респондент (56%), Уповноваженому Верховної Ради з прав людини (омбудсмену) (52%), уряду України (50%).

"Більшість респондентів висловлюють недовіру державному апарату (чиновникам) (не довіряють їм 64%), політичним партіям (63%), судам (судовій системі загалом) (59%), Верховній Раді України (51%)", - повідомляється в релізі.

У ньому уточнюється, що також частіше висловлюється недовіра, ніж довіра, комерційним банкам (довіряють їм 34% респондентів, тоді як не довіряють - 48%), органам прокуратури (відповідно 37% і 48%), Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) (відповідно 32% і 43%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (відповідно 34% і 42%), Національному антикорупційному бюро (відповідно 32% і 42%).

У ньому уточнюється, що також частіше висловлюється недовіра, ніж довіра, комерційним банкам (довіряють їм 34% респондентів, тоді як не довіряють - 48%), органам прокуратури (відповідно 37% і 48%), Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) (відповідно 32% і 43%), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (відповідно 34% і 42%), Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) (відповідно 35% і 41,5%), профспілкам (відповідно 31% і 38%).

"Оцінюючи рівень корумпованості соціальних інститутів за шкалою від 1 до 10, де "1" означає "відсутність корупції", а "10" - "дуже високий рівень корупції", респонденти оцінюють корумпованість української влади загалом 6,8 балами, Верховної Ради України - 6,8 балами, Кабінету міністрів України - 6,1 балами, Міністерства оборони України - 5,8 балами, обласної влади своєї області - 5,7 балами, Офісу президента України - 5,6 балами, Антикорупційних органів (НАБУ, САП, НАЗК) - 5,6 балами, місцевої влади у своєму населеному пункті - 5,4 балами. Найнижче оцінюють рівень корумпованості громадських організацій, які займаються боротьбою з корупцією (4,7 бала), і президента України (4,0 бала)", - наголошують соціологи.

Вони додають, що громадяни України не мають єдиної думки, яким чином змінився рівень корумпованості українського суспільства після початку повномасштабної війни: 33% вважають, що наразі рівень корупції є вищим, ніж був до 24 лютого 2022 року, 30% - що він не змінився, 21% - що він став нижчим, а 17% не змогли дати оцінку змін у цій сфері.

Соціологічне опитування проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 22 лютого до 1 березня 2023 року в межах проєкту Програми MATRA, що фінансується посольством Нідерландів в Україні, на території 22 областей України та у м. Києві (на території Луганської та Донецької областей, в АРК та м. Севастополі опитування не проводилось, а у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях дослідження було проведене лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

У межах опитування методом face-to-face було опитано 2020 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Миколаєві під час гасіння пожежі постраждало 5 рятувальників

Україна розпочала переговори про укладання угоди з безпеки з Португалією

Чоловіки мобілізаційного віку матимуть змогу отримати паспорт громадянина України або паспорт для виїзду за кордон лише на території країни

США таємно поставили Україні ракети ATACMS, українські сили вперше застосували їх минулого тижня

ППО знищила одну ворожу ракету та три розвідувальні БПЛА

Зеленський заслухав доповіді Сирського та Умєрова

Зеленський подякував американцям, які працюють на оборонних підприємствах

За добу ворог завдав 13 ракетних та 51 авіаудар, обстріляв понад 110 населених пунктів України

ЗС України відбили 18 ворожих атак на лиманському напрямку, 13 – на бахмутському

Єрмак подякував Саллівану і команді адміністрації президента США за зусилля на шляху схвалення допомоги Україні, розповів про ситуацію на фронті

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА