Інтерфакс-Україна
12:52 17.03.2023

У ЄС звучать пропозиції дозволити закупівлю боєприпасів для України за межами Союзу - ЗМІ

2 хв читати
У ЄС звучать пропозиції дозволити закупівлю боєприпасів для України за межами Союзу - ЗМІ

Деякі країни ЄС хочуть купувати боєприпаси для України за межами блоку, якщо Євросоюз не зможе їх виробляти досить багато і швидко на своїх підприємствах, повідомляє у п'ятницю Euractiv.

"Деякі країни – члени ЄС хочуть, щоб їм дозволили купувати боєприпаси для України поза межами Союзу, якщо Європа не може виробляти їх у себе і швидко", - інформує портал.

"Ми не знаємо, чи зможе європейська промисловість задовольнити потреби. Якщо вона не зможе зробити це швидко, у великих обсягах, нам слід отримати дозвіл працювати з зарубіжними країнами", - наводить Euractiv неназваного дипломата ЄС.

Зокрема, в такому разі може йтися про США та Південну Корею.

Минулого тижня міністри оборони країн ЄС досягли угоди, що EUR1 млрд з Європейського фонду миру (EPF) піде на постачання боєприпасів Україні з наявних арсеналів. Однак троє неназваних дипломатів ЄС повідомили Euractiv, що тривають дискусії про те, як використати ще EUR1 млрд.

У п'ятницю переговори про спільні закупівлі ЄС боєприпасів для України триватимуть. Однак питання, чи можуть країни Євросоюзу закуповувати боєприпаси у сторонніх країн і яка частина загальних коштів може надійти на це, залишаються неврегульованими. Також поки що незрозуміло, хто має відповідати за спільні закупівлі - Європейське оборонне агентство чи конкретна країна.

За даними порталу, раніше Польща, Нідерланди, країни Балтії зазначали, що постачання Києву боєприпасів можуть затриматися ще сильніше через брак промислових потужностей у Європі. Однак Франція, Греція і Кіпр наполягали, щоб у цій ситуації ЄС спрямовував кошти лише військово-промисловому комплексу в країнах блоку.

Влада ЄС раніше ідентифікувала 15 підприємств в 11 країнах союзу, які можуть виробляти снаряди калібру 155 мм, і п'ять виробників 152-міліметрових снарядів радянської епохи. Наразі член Єврокомісії з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон здійснює поїздку країнами, спроможними наростити військове виробництво: він побував у Болгарії та пізніше має вирушити в Словаччину, Чехію, Польщу, Францію і Румунію.

Як очікується, 20 березня глави МЗС і Міноборони країн блоку погодять плани постачань боєприпасів Києву. Остаточне схвалення вони мають отримати на саміті ЄС 23-24 березня.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський за результатами переговорів з представниками США: Мир можливий лише завдяки силі

Ворог повторно вдарив по Херсону під час ліквідації рятувальниками пожежі

Одним із пріоритетів оновленого уряду буде збільшення власного виробництва зброї і розвиток усіх оборонних проєктів

Зеленський обговорив з віце-прем’єром Данії посилення ППО і подальший розвиток данської моделі

Зеленський планує запропонувати кандидатуру Шмигаля на посаду міністра оборони

Генсек НАТО після оголошення Трампа про тарифи порадив Путіну ставитися до переговорів щодо України більш серйозно

По Сумах протягом дня було 5 дронових ударів, постраждали 14 жителів

Стефанчук і Келлог обговорили питання військової допомоги Україні

Трамп впевнений, що Путін знає, що таке справедлива угода

Трамп: Батареї Patriot будуть відправлені в Україну протягом кількох днів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА