12:26 23.03.2023

СБУ повідомила про підозру депутату Держдуми РФ Кастюкевичу, якого вважають куратором окупованої Херсонщини

2 хв читати

Служба безпеки України повідомила про підозру депутату Держдуми РФ Ігорю Кастюкевичу, якого вважають російським куратором окупованої частини Херсонської області.

"Служба безпеки зібрала доказову базу на депутата Державної думи РФ Ігоря Кастюкевича. Він сприяв поширенню окупаційного режиму в тимчасово захопленій частині півдня України. Посадовець особисто координував процес організації та проведення незаконного "референдуму" щодо "приєднання" Херсонщини до складу РФ", - ідеться в повідомленні української спецслужби в четвер.

Згідно з повідомленням, встановлено, що фігурант є заступником керівника прокремлівської фракції "Єдина Росія" і входить до найближчого оточення вищого військово-політичного керівництва країни-агресора.

"У період із 23 до 28 вересня минулого року він перебував у тимчасово окупованому Херсоні, де забезпечував "необхідні" результати фейкового плебісциту. Саме за його вказівкою представники виборчкомів спільно з озброєними окупантами обходили домівки місцевих мешканців та примушували їх "голосувати" на користь Кремля", - інформують в українській спецслужбі.

Також, як зазначають у СБУ, російський депутат знімав і викладав у своїх пабліках постановочні відео про роздачу російської "гуманітарки" в регіоні.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Кастюкевичу про підозру за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

"Наразі зловмисник перебуває на території Росії. Тривають комплексні заходи щодо його притягнення до відповідальності за злочини проти нашої держави", - йдеться в повідомленні спецслужби.

Розслідування проводилося за оперативного супроводу Нацполіції та процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Після підписання попередньої угоди Україна і США розпочнуть роботу над наступною угодою про створення Інвестиційного фонду відбудови - Шмигаль

Київ передав на фронт 45 купольних систем РЕБ для захисту від безпілотників – мер

Ворог скинув на Костянтинівку три авіабомби, п'ятеро людей загинуло

Україна і США випрацювали остаточний варіант Угоди про встановлення правил та умов Інвестфонду відбудови України - Шмигаль

Кошта провів підготовчу до спецсаміту відеоконференцію з лідерами ЄС, Макрон поінформував про результати зустрічі з Трампом

Стефанчук закликав міжнародних партнерів не дати РФ навіть шансу утвердити свою окупацію

Крим та Севастополь є і залишатимуться невід'ємними частинами України - Кримська платформа

Сили оборони відбили у противника селище Котлине під Покровськом, знешкоджено майже 500 окупантів

Військовий літак розбився біля столиці Судану, загинули понад 45 осіб

Туреччина рішуче підтримує повну територіальну цілісність України, включно з Кримом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА