Інтерфакс-Україна
12:20 24.03.2023

СБУ затримала російських агентів, серед них - інженер-конструктор "Мотор Січ"

2 хв читати
СБУ затримала російських агентів, серед них - інженер-конструктор "Мотор Січ"

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили двох агентів ФСБ, які проводили розвідувально-підривну діяльність у Київській і Запорізькій областях, серед них - інженер-конструктор заводу "Мотор Січ", повідомляє СБУ.

"На початку лютого 2023 року їх завербував кадровий співробітник управління ФСБ по Алтайському краю. Вербування відбувалося через телеграм-канал, де фігуранти періодично публікували свої прокремлівські коментарі. За вказівками ворога агенти розвідували місця розташування українських військових об’єктів та правоохоронних органів", - ідеться в повідомленні української спецслужби в телеграм-каналі в п'ятницю.

У СБУ наголошують, що в Запоріжжі пособником ворога виявився інженер-конструктор підприємства "Мотор Січ", який збирав інформацію про Сили оборони на території обласного центру.

"Співробітники СБУ затримали зрадника під час виконання ним розвідувального завдання – фотографував будівлі військового шпиталю та прокуратури з прив’язкою до місцевості", - уточнюється в повідомленні.

Ще одного російського агента затримали в передмісті Києва під час спроби фотофіксації однієї з будівель Держслужби з надзвичайних ситуацій.

"Розвідінформація потрібна була окупантам для проведення ракетних ударів по українських об’єктах та підготовки диверсій на території регіонів", - інформують в СБУ.

Під час обшуку в затриманих виявлено мобільні телефони з доказами виконання ворожих завдань і листування з агресором.

Обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Суд обрав їм запобіжний захід - тримання під вартою.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ в м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак про нічну атаку: Замість припинення вогню – вбивства і без тиску на Москву отримуємо смерть наших людей, нинішній тиск недостатній

У КМВА застерегли громадян від необачного поводження з уламками збитих БпЛА

До чотирьох зросла кількість жертв на Київщині, 16 постраждали - ДСНС

Три дитини загинули на Житомирщині через ворожу атаку, ще 12 людей постраждали

Сильні пожежі і пошкоджений будинок внаслідок обстрілу Чернігова та області

Наймасованіший удар з часів Другої світової війни - Семеніхін про атаку РФ на Конотоп

На Дніпропетровщині внаслідок масованої нічної атаки пошкоджено підприємства, будинки та АЗС – Лисак

Окупанти за добу втратили 1020 осіб та 119 од. автотехніки - Генштаб

На Хмельниччині через російський обстріл загинули чотири людини, ще п'ять постраждали - ОВА

У Сумській ОВА спростували російську дезінформацію щодо нібито захоплення Юнаківки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА