Інтерфакс-Україна
14:45 27.03.2023

УПЦ (МП) закликає Лубінця спростувати свої твердження щодо церкви

2 хв читати

В Українській православній церкві (Московського патріархату) закликають уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця виступити зі спростуванням своїх тверджень щодо УПЦ.

"23 березня 2023 року в Секретаріаті омбудсмена була проведена зустріч уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця з постійною координаторкою системи ООН в Україні Деніз Браун та головою Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільдою Богнер. Як повідомляє офіційний сайт відомства, під час зустрічі Дмитро Лубінець серед іншого заявив, що "УПЦ Московського патріархату належить РФ, підтримує війну, окупацію українських земель". Вважаємо, що такі висловлювання омбудсмена стосовно Української православної церкви є неправдивими, дискримінаційними та не відповідають дійсності", - ідеться в повідомленні відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ.

У зв'язку з цим в УПЦ закликали Лубінця виступити зі спростуванням своїх тверджень на адресу церкви, а також повідомити про це представників ООН, у рамках зустрічі з якими він надав їм інформацію як представник влади.

"Якщо пан Дмитро Лубінець мав на увазі окремі випадки можливих незаконних дій представників УПЦ, що висвітлюються ЗМІ як підтримка "війни та окупації українських земель", то такі дії потребують належного розслідування. (...) У той же час наголошуємо, що окремі випадки, які бувають серед представників УПЦ, є приватною думкою і в жодному разі не є офіційною позицією Церкви", - ідеться в заяві.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд взяв під варту чоловіка, який розстріляв людей на Софіївській Борщагівці під Києвом, його оголошено підозру

ЄС вітає зусилля, спрямовані на досягнення миру в Україні

Макрон анонсував візит в Київ

Мерц оголосив свій візит до Києва, а також лідерів Франції, Польщі та Британії

Глава СБУ звільнив з посади працівника СБУ Лойфа після журналістського розслідування - ЗМІ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА