Розгорнута в Білорусі російська ядерна зброя залишиться під контролем російського персоналу - ISW

Кремль продовжує спроби використовувати ядерні погрози для стримування надання Заходом військової допомоги Україні напередодні запланованого контрнаступу України, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 4 квітня.
"Міністр оборони Росії Сергій Шойгу обґрунтував рішення Росії розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, звинувативши НАТО в активізації бойової підготовки та розвідувальної діяльності біля кордонів Росії та Білорусі, й звинуватив Захід в ескалації війни в Україні шляхом надання додаткової військової допомоги Україні 4 квітня", - йдеться в повідомленні.
При цьому наголошується, що активізація риторики Шойгу про ядерний шантаж збігається зі вступом Фінляндії до НАТО і новим пакетом допомоги США Україні.
ISW продовжує вважати, що ризик ядерної ескалації залишається вкрай низьким і що російське розгортання тактичної ядерної зброї в Білорусі вкрай малоймовірно вплине на реалії поля бою в Україні. Розгорнута в Білорусі російська ядерна зброя, крім того, майже напевно залишиться під контролем російського персоналу, постійно дислокованого в Білорусі, зазначають аналітики.
Повідомляється також, що Кремль, імовірно, спробує примусити Білорусь до подальшої інтеграції в Союзну державу під час зустрічі Володимира Путіна й Олександра Лукашенка в Москві 5 і 6 квітня. "Кремль може чинити тиск на Білорусь з метою отримання додаткових інтеграційних поступок під приводом захисту Союзної держави від заявлених західних військових і/або терористичних загроз", - зазначають в ISW.
Водночас, за даними аналітиків, російські сили продовжують готуватися до майбутнього контрнаступу українських військ на південному напрямку.
Повідомляється, що у вівторок російські війська провели обмежені наземні атаки вздовж лінії Сватове-Кремінна в Луганській області та продовжували наступальні операції в Бахмуті Донецької області та його околицях, а також уздовж лінії фронту Авдіївка-Донецьк.
"Кремль продовжує хибні спроби запевнити російську громадськість у тому, що війна в Україні не матиме значних довгострокових економічних наслідків. Імовірно, Кремль намагається перекласти більшу відповідальність за розвиток російської промисловості на регіональні органи влади, щоб убезпечити себе від можливої критики з приводу погіршення економічної ситуації в Росії", - йдеться у зведенні.