19:19 20.04.2023

Україна приєдналася до механізму цивільного захисту ЄС

3 хв читати
Україна приєдналася до механізму цивільного захисту ЄС

Єврокомісія (ЄК) оголосила в четвер про приєднання України до механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

"Сьогодні Україна стає державою-учасницею механізму цивільного захисту ЄС - європейської системи солідарності, яка допомагає країнам, що постраждали від катастрофи", - ідеться в опублікованому в Брюсселі комюніке.

У документі повідомляється, що член ЄК з антикризового управління Янез Ленарчич підписав у четвер у Києві від імені Євросоюзу угоду про надання Україні повноправного членства в механізмі цивільного захисту.

Механізм цивільного захисту ЄС із лютого 2022 року направляв Україні екстрену допомогу з усього Європейського Союзу. В межах цієї допомоги було доставлено понад 88 тис. тонн рятувального обладнання, продовольства та медикаментів.

"Тепер, будучи повноправним членом, Україна також зможе направляти допомогу через механізм, коли інша країна опиниться в кризовій ситуації", - пояснюють у Брюсселі.

Україна офіційно стала 36-ю учасницею Механізму цивільного захисту Європейського Союзу, повідомили єврокомісар Янез Ленарчич і посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

Як зазначив Маасікас у твіттері, від української сторони угоду підписав міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

"З 2022 року механізм надав Україні тисячі тонн гуманітарної допомоги, тепер Україна матиме місце за столом", - наголосив Маасікас.

Ленарчич, який підписав документ з боку ЄС, привітав Україну з приєднанням.

"Вітаю Україну з приєднанням до Механізму цивільного захисту ЄС! Тепер це команда з 36 країн, які працюють над спільною метою - допомагати людям у біді, хоч би де вони були. Тому що ми сильніші разом", - написав він у твіттері.

Як зазначив комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги Ленарчич, присутній у Києві, Україна активувала механізм цивільного захисту від самого початку повномасштабного російського вторгнення, при цьому процес її входження став найдовшим і найскладнішим в історії.

"Підписанням угоди розпочинається нова глава в історії України. Вона не просто сидітиме за спільним європейським столом (у рамках механізму цивільного захисту ЄС – ІФ-У), Україна формуватиме політику і практику цивільного захисту", - сказав він.

Ленарчич також наголосив, що Україна на сьогодні вже має видатний потенціал у сфері цивільного захисту, який довів свою перевагу у воєнний час, а також у рамках допомоги іншим державам, зокрема Туреччині після землетрусу, який стався там.

У свою чергу міністр внутрішніх справ України (підписант угоди від України) заявив, що вона зробила Україну повноправним учасником системи міжнародної координаційної допомоги та реагування на будь-які наслідки під час надзвичайних подій.

"Вона відкриває для нашої держави двері у велику родину ЄС щодо формування та підтримання спільного безпекового простору... Отже, ми стали ще на крок ближчими до Європейського Союзу", - заявив він на брифінгу на полях Міжнародного саміту міст і регіонів у Києві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА