Інтерфакс-Україна
19:39 22.04.2023

Український омбудсмен закликав посилити тиск на РФ у зв'язку з продовженням незаконних судилищ у Криму

2 хв читати
Український омбудсмен закликав посилити тиск на РФ у зв'язку з продовженням незаконних судилищ у Криму

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець закликав посилити тиск на РФ у зв'язку з незаконними затриманнями кримських татар у Криму.

"Закликаю світову спільноту посилити політико-дипломатичний тиск на РФ до повного і безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян", - повідомляється в телеграм-каналі омбудсмена в суботу.

Лубінець розповів, що підконтрольний Росії "Київський райсуд Сімферополя" ухвалив вирок кримському татарину Аппазу Куртамету у вигляді 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в'язниці.

"21-річного хлопця окупанти звинуватили у "фінансуванні" добровольчого батальйону "Крим" ("створенні збройного формування, керівництві таким формуванням чи його фінансуванні" ч.1 ст.208 КК РФ). За версією слідства, він переказав 500 гривень представнику батальйону. Насправді Аппаз позичив у борг ці гроші знайомому, котрий на той час вступив до добробату", - пояснив він.

Омбудсмен також нагадав, що Куртамета російські силовики затримали 23 липня 2022 року на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом, куди він прямував до родичів. Того ж дня зв'язок із ним зник. Про його місцеперебування не було відомо до 8 жовтня. Наприкінці лютого поточного року окупанти розпочали судилище.

"Росія не полишає репресивну політику щодо представників корінного народу Криму - кримських татар. Усі звинувачення на адресу громадян України надумані та мають політично вмотивоване підґрунтя, а вироки є незаконними", - наголосив Лубінець.

Також український омбудсмен зазначив, що Міжнародне гуманітарне право забороняє РФ застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міносвіти оновило підходи до фінансування наукових об’єктів, які мають статус національного надбання

Слідчі процеси спецтрибуналу мають розпочатися у 2026 році - Каллас

Зеленський лідерам країн-членів JEF: коли ми доб’ємося припинення вогню, нам потрібен буде моніторинг

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА