Інтерфакс-Україна
20:12 27.04.2023

Лубінець: проблема депортації українських дітей має щодня звучати на всіх міжнародних майданчиках

2 хв читати
Лубінець: проблема депортації українських дітей має щодня звучати на всіх міжнародних майданчиках

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець привітав ухвалення Парламентською асамблеєю Ради Європи резолюції, в якій вона назвала геноцидом депортацію і насильницьке переміщення українських дітей окупантами на територію РФ, а також закликала МКС розглянути можливість кримінального переслідування цього злочину.

"Сподіваюся, що цей документ допоможе в поверненні наших дітей на Батьківщину, а також буде використаний у міжнародних судах для притягнення Росії до відповідальності за геноцид української нації. Проблема депортації українських дітей має щоденно звучати на всіх міжнародних майданчиках!", - написав Лубінець у телеграм-каналі.

Як повідомлялося, ПАРЄ в четвер, 27 квітня, ухвалила резолюцію "Депортації та насильницькі переміщення українських дітей та інших цивільних осіб у Російську Федерацію або на тимчасово окуповану територію України: створення умов для їхнього безпечного повернення, припинення цих злочинів і покарання винних".

Членкиня української делегації нардепка Євгенія Кравчук у фейсбуці уточнила, що резолюція наголошує на тому, що факти депортації та насильницького переміщення українських дітей до РФ підпадають під дію Конвенції про геноцид 1948 року;

Також резолюція вітає рішення Міжнародного кримінального суду щодо видачі ордерів на арешт російського диктатора Володимира Путіна та російського "дитячого омбудсмена" Марії Львової-Бєлової; закликає країни-учасниці Римського статуту виконувати свої зобов'язання; підтримує необхідність документування, збирання та оцінки доказів злочину геноциду; закликає Міжнародний кримінальний суд розглянути притягнення до відповідальності за злочин геноциду винних; закликає країни-учасниці розглянути можливість притягнення до відповідальності за злочини в національних судах; закликає негайно вжити заходів, щоб припинити депортацію українських дітей.

У резолюції наголошується, що практика незаконної депортації українців до Російської Федерації з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей розпочалася ще до повномасштабної агресії Росії проти України 24 лютого 2022 року, коли загарбники вивозили дітей із дитячих будинків і дітей-інвалідів зі спеціалізованих закладів.

ПАРЄ також підтримала рекомендації Комісара з прав людини щодо необхідності терміново визначити та використати конкретні механізми й рішення для возз'єднання всіх дітей, переміщених з України в Росію та тимчасово окуповані території, з їхніми сім'ями. ПАРЄ також закликала Комітет міністрів допомогти Україні в цьому процесі.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА