Інтерфакс-Україна
15:24 04.05.2023

Не може бути й мови про те, щоб відмовитися від української мови, літератури та історії України в навчальній програмі - Лісовий

2 хв читати
Не може бути й мови про те, щоб відмовитися від української мови, літератури та історії України в навчальній програмі - Лісовий

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявляє, що відомство не розглядає відмову від української мови та літератури, а також історії України в навчальній програмі.

"Українська мова та література, а також історія України - надважливі дисципліни, які допомагають сформувати національну ідентичність. А отже, не може й бути мови про те, щоб відмовитися від цих предметів у навчальній програмі. Такі ідеї в міністерстві не розглядалися і навіть не лунали", - написав Лісовий у фейсбуці.

Міністр наголосив, що Україна, як країна, що перебуває у стані війни та захищає свій суверенітет і незалежність, навпаки, має робити ставку на ці дисципліни, посилювати їх і модернізувати відповідно до сьогоднішніх викликів.

"Література - це джерело знань і натхнення, можливість для аналізу, рефлексії та розвитку уяви. І українська література точно має що запропонувати читачеві - від колись загублених імен до творів сучасних авторів", - написав він.

Крім того, міністр вважає, що історію України необхідно вивчати з точки зору успіху.

"Ми зберегли свою мову, культуру та суверенітет попри численні спроби силою забрати їх у нас. Тож курс історії у школі повинен демонструвати дітям потужність України, аби кожен учень та учениця відчували власну спроможність бути стійкими та успішними", - підсумував Лісовий.

Як повідомлялося, Лісовий виступає за перегляд змісту і форми викладання курсу української літератури та історії України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінкультури внесло російського коміка Мусагалієва до переліку осіб, що загрожують нацбезпеці

Голова СБУ про агентів Служби: високо ціную цих людей, спілкуюся з кожним особисто

Проїзд для київських школярів буде платним у липні та серпні, але діятимуть знижки на проїзні - КМДА

Кличко: Лишаються ушпиталеними 4 постраждалих через нічну атаку РФ, серед них – 2 дітей та вагітна

Число жертв російської атаки на Київ збільшилось до 9 осіб, серед них – 11-річна дитина – КМВА

Україна отримала $190 млн на відновлення у межах проєкту DRIVE - Шмигаль

Голова СБУ про спецоперацію "Павутина": було задіяно 117 дронів, кожен з учасників операції відповідав за окремий напрямок

Зеленський про удар в Білгород-Дністровському: якщо не буде примусу Росії до миру, доведеться думати про захист ліцеїв і в інших країнах Європи

Практика обшуків без санкції слідчого судді зростає і трансформується в інструмент зловживань - адвокати

Замах на Стерненка був скоєний на замовлення з РФ за його волонтерську діяльність та протидію сепаратизму в Одесі - СБУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА