Інтерфакс-Україна
20:18 04.05.2023

Україна та Нідерланди рішуче налаштовані на створення всеосяжної системи притягнення Росії до відповідальності за агресію - заява

2 хв читати
Україна та Нідерланди рішуче налаштовані на створення всеосяжної системи притягнення Росії до відповідальності за агресію - заява

Між Україною та Нідерландами підписано спільну заяву, в якій сторони висловлюють рішучу налаштованість на створення всеосяжної системи притягнення Росії до відповідальності за агресію проти України або у світі.

У документі наголошується, що російська агресія в Україні є явним порушенням Статуту ООН, зламом міжнародного миру й безпеки, у зв'язку з чим російські посадовці та інші особи, які планували, готували, наказували та вчиняли злочини, мають бути притягнуті до відповідальності.

"Наша мета - виключити безкарність за ці злочини, серед яких примусові депортації та умисні спроби знищити українську ідентичність та етнічну приналежність, зокрема культуру та мову. (...) Ми рішуче налаштовані на створення для України всеосяжної системи притягнення до відповідальності", - йдеться в заяві.

Така система, стверджують автори, має складатися з трьох рівнів.

"1. Розслідування й судове переслідування за міжнародні злочини на національному та міжнародному рівнях. 2. Створення ad hoc спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії. 3. Забезпечення повної компенсації шкоди, завданої Україні й українському народу, шляхом створення міжнародного компенсаційного механізму", - зазначено в документі.

З метою забезпечення ефективної координації міжнародних зусиль для підтримки України на всіх цих напрямках Україна і Нідерланди налаштовані на роботу в рамках Групи стратегічного діалогу щодо забезпечення відповідальності для України ("Група діалогу").

Відповідно до тексту заяви, Україна та Нідерланди визнають, що переважну більшість міжнародних злочинів РФ мають розслідувати генпрокурор України та його Офіс. Водночас Нідерланди підтверджують готовність продовжувати надавати фінансову та практичну підтримку.

Крім того, сторони також визнають той факт, що жоден наявний міжнародний механізм не може здійснювати юрисдикцію над злочином агресії, скоєним в Україні, тому Україна і Нідерланди висловлюють прихильність створенню спеціального ad hoc трибуналу для судового переслідування та винесення вироку за цей злочин із залученням міжнародної спільноти.

Сторони також висловлюють вдячність Раді Європи за її прихильність до створення реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України. Наголошується, що такий реєстр є першим кроком до створення міжнародного компенсаційного механізму, необхідного для забезпечення повної та ефективної компенсації завданих Російською Федерацією шкоди та збитків, спричинених її агресією проти України.

Повний текст заяви оприлюднено на сайті Офісу президента.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок ворожого ракетного удару в Ізюмі постраждали дві людини

РФ вже понад 30 разів порушила режим припинення вогню в енергетичній сфері

Зеленський про угоду з США: базові юридичні речі майже доопрацьовані

Зеленський обговорив з дипломатами роботу на найближчі тижні

Зеленський: Готуємо деталі того, як може функціонувати безпековий контингент в Україні

Кошта: Я приєднуюся до програми BringKidsBack, щоб вимагати безпечного повернення українських дітей

Виставка "База. Ґрунт. Фундамент", присвячена українській боротьбі за незалежність, відкрилася у Софії Київській

Військові Ізраїлю поки що не ведуть масштабного наступу в Газі, щоб не заважати переговорам про заручників

В Офісі президента відбувся брифінг для іноземних дипломатів щодо санкційної політики проти Росії

Суд скасував вирок ексголові Броварської РДА, який скоїв наїзд на чотирьох пішоходів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА