Інтерфакс-Україна
14:30 08.05.2023

На Харківщині затримано одного з керівників ГУ Держпродспоживслужби, який обклав "даниною" експортерів зерна, - СБУ

1 хв читати

- Служба безпеки України спільно з Нацполіцією під процесуальним керівництвом Офісу генпрокурора ліквідувала корупційну схему в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Харківській області.

"Учасники оборудки систематично вимагали гроші з представників українських компаній, які експортують вітчизняну агропродукцію. За даними слідства, незаконну діяльність організував начальник одного з управлінь держустанови. Для реалізації злочинного механізму він залучив свого підлеглого – інспектора", - повідомляє СБУ.

За хабар (100 доларів за одну вантажівку з товаром) посадовці обіцяли аграріям "безперешкодну" видачу фітосанітарного сертифіката відповідності сільгосппродукції. В іншому разі погрожували максимально затягувати бюрократичні процедури отримання дозвільних документів.

Співробітники СБУ поетапно задокументували два епізоди отримання фігурантами неправомірної вигоди за "сертифікацію" 20 фур з українським зерном.

Правоохоронці затримали організатора схеми на отриманні другої частини неправомірної вигоди. Йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Вирішують питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Також планується оголошення про підозру його спільнику.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Укрпошта офіційно ввела в обіг нову поштову марку «Місто Героїв. Маріуполь»

НЕФКО працює над проєктом школи з близьким до нульового споживанням енергії

Негода залишила без світла 18 населених пунктів у чотирьох областях – "Укренерго"

Шмигаль: Немає і не було директив будь з ким вести будь-які розмови щодо територіальних поступок України

"Даринок" відкрив сімейний розважальний комплекс площею 5 тис. кв. м

Затримано харківʼянку, причетну до теракту, через який загинув 15-річний агент рф і український військовий

ЄС пропонує створити добровільний фонд до 40 млрд євро на військові потреби України - ЗМІ

Росіяни з дрона вбили жителя Станіслава на Херсонщині

Черговий саміт ЄС розгляне нещодавні події щодо України, до лідерів Євросоюзу звернеться Зеленський

Секретар Київської міськради Бондаренко написав заяву про тимчасове відсторонення у зв'язку із записами у справі Комарницького

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА