Інтерфакс-Україна
15:23 10.05.2023

Генпідрядника будівництва Подільського мосту підозрюють у привласненні ще 6 млн грн із бюджету Києва

2 хв читати
Генпідрядника будівництва Подільського мосту підозрюють у привласненні ще 6 млн грн із бюджету Києва

Керівнику генпідрядної організації на об'єкті будівництва Подільського мосту повідомлено про підозру у привласненні коштів територіальної громади в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України), повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.

За результатами тендера в 2017 році генпідрядником об'єкта стало "Еко-Буд Трейд", з яким було укладено договори на загальну суму 6,1 млрд грн (з ПДВ).

Як повідомляють у релізі, згідно з матеріалами слідства, у грудні 2020 року керівник генпідрядної організації вказав у документах неправдиві дані щодо обсягів і вартості виконаних підводних робіт, зокрема, з очищення металоконструкцій від обростання на глибині 12-20 м із залученням водолазної станції на Подільському мостовому переході через р. Дніпро в Києві.

У межах процесуального провадження було проведено огляд на будівництві Подільського мосту із залученням експертів і водолазів для перевірки обсягів і якості виконаних робіт, зокрема підводних, та їхньої фактичної вартості.

"За результатами судової будівельно-технічної та економічної експертизи роботи на загальну суму понад 6 млн грн документально не підтверджуються. Отже, генпідрядна організація незаконно отримала зазначені кошти за роботи, які фактично не проводилися", - йдеться в релізі.

Наразі за клопотанням прокурора щодо підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Раніше в межах цього розслідування окружна прокуратура повідомила про підозру керівнику генпідрядної організації за фактами завищення вартості робіт із використанням найманого нестандартного обладнання на суму приблизно 36 млн грн, а також робіт із фарбування прогонових плит Подільського мосту на суму приблизно 2 млн грн (ч. 2 ст. 367, ч. 5 ст. 191 КК України).

Як повідомлялося, у жовтні 2021 року АМКУ оштрафував на 182,5 млн грн ТОВ "Форма" та ТОВ "Еко-Буд Трейд" за змову на цьому тендері з будівництва Подільського мосту в Києві. Зазначені компанії також були позбавлені права участі в публічних закупівлях на три роки.

За даними Єдиного держреєстру юридичних осіб та фізосіб-підприємців, засновником ТОВ "Еко-Буд Трейд" (Київ) зазначені Володимир Яцун (55%) і Валерій Міщенко (45%).

Згідно з даними реєстру "Інформація про суб'єктів господарювання, які мають податкову заборгованість" ТОВ "Еко-Буд-Трейд" має податкову заборгованість, яка станом на 1 січня 2022 року становила 13 млн 076 тис. 040 грн.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Традиційна вечеря на День подяки у США подешевшала на 5% за останній рік

Права на показ 4 сезонів Ліги чемпіонів на 5 найбільших ринках Європи

Понад 230 бойових зіткнень за добу на фронті, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Генштаб: одним із найбільш ефективних засобів DeepStrike є дрон FP-1 від Fire Point, їхній "Фламінго" наразі експериментальна зброя

Співвласник Fire Point: Міндіч хотів 50% акцій компанії, але ми йому відмовили, ніяких обшуків у нас не було

Сибіга провів телефонні перемовини з керівниками зовнішньополітичних відомств європейських країн

Трамп вважає, що Зеленському доведеться обирати між мирним планом і подальшою боротьбою

Туск: унаслідок російської атаки на Тернопіль загинули громадянка Польщі та її семирічна донька

Глави МЗС України та Хорватії обговорили ситуацію на фронті, мирний процес і важливість європейської єдності

Сибіга поінформував главу МЗС Норвегії про переговори Зеленського з партнерами щодо припинення вогню

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА