Інтерфакс-Україна
18:28 10.05.2023

Чехія передасть Україні два ЗРК "Куб"

1 хв читати
Чехія передасть Україні два ЗРК "Куб"

Чехія передасть Україні два зенітно-ракетні комплекси "Куб" і ракети до них, заявив президент Чехії Петр Павел.

Як повідомляють České noviny, за словами Павла, доцільно також розглянути можливість передання Україні чеських винищувачів L-159. Він наголосив, що Чехія вже надала Україні близько сотні танків і таку саму кількість бронетранспортерів.

"Варто замислитися, можливо, ми могли б надати Україні наші літаки L-159 з певною перспективою на переозброєння, адже вони навіть як літаки безпосередньої авіаційної підтримки могли б істотно допомогти Україні в контрнаступі", - додав він.

Президент Чехії наголосив, що західні країни поки що утримуються від надання сучасних винищувачів Україні, бо підготовка до їх використання потребує досить багато часу., а також тому, що машини містять секретні системи. За його словами, країни-союзники не хочуть, щоб ці пристрої потрапили до рук Росії.

На озброєнні чеської армії ЗРК "Куб" замінять ракетні комплекси SPYDER виробництва Ізраїлю. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Харкові внаслідок ДТП за участю автівки та громадського транспорту постраждали 8 осіб - поліція

Нові проєкти щодо посилення воєнної розвідки України обговорив Буданов із канадським філантропом Темертеєм й представниками діаспори

Президент Фінляндії: Росія хоче продовжувати війну, щоб розширити контроль над територіями

Драгоне: питання гарантій безпеки й контингентів союзних країн на території України все ще перебуває "в зародковому стані"

На Харківщині локалізовано лісову пожежу, що охопила понад 100 га - ДСНС

На Харківщині під час ворожого обстрілу поранено дільничного поліцейського

Зеленський поговорив з премʼєром Нідерландів зокрема про гарантії безпеки для України

Зеленський призначив Колосова головою Покровської райдержадміністрації

Окупанти атакували з дрона підлітка в Херсонській області, він госпіталізований – обладміністрація

Окупанти атакували дроном мікроавтобус в Дніпроперовській області, є загиблий

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА