Інтерфакс-Україна
16:38 24.05.2023

Уряд Швейцарії згоден на перепродаж ФРН 25 танків Leopard 2

2 хв читати
Уряд Швейцарії згоден на перепродаж ФРН 25 танків Leopard 2

Уряд Швейцарії схвалив пропозицію продати назад ФРН 25 танків німецького виробництва Leopard 2.

"Федеральна рада Швейцарії підтримала пропозицію комісії з безпеки Національної ради зняти з озброєння 25 танків Leopard 2", - ідеться в пресрелізі уряду.

"23 лютого 2023 року глава Мінекономіки ФРН Роберт Габек і глава Міноборони Борис Пісторіус у листі до глави швейцарського Міноборони запропонували перепродати німецькому концерну Rheinmetall частину списаних танків. Вони запевнили, що ці танки не направлять в Україну, а використають для поповнення нестачі танків у Німеччині або в її партнерів по НАТО і ЄС", - зазначається в документі.

28 березня комісія з безпеки Національної ради - однієї з палат швейцарського парламенту - погодилася з ідеєю вивести з експлуатації 25 танків Leopard 2 за умови перепродажу цієї техніки лише їхній компанії-виробнику.

У пресрелізі нагадують, що зараз на озброєнні швейцарських військових стоять 134 танки цього типу, а ще 96 перебувають на складах.

Раніше у травні комісія Ради кантонів Федеральних зборів (парламенту) Швейцарії виступила за ослаблення експортного контролю на вироблену в конфедерації військову техніку. За даними швейцарських ЗМІ, йдеться про дозвіл третім країнам реекспортувати таке озброєння.

Аналогічна комісія з питань безпеки іншої палати швейцарського парламенту - Національної ради - висловила таку саму позицію ще в січні цього року.

Тепер, як очікується, цей захід розгляне парламент у повному складі. Планується, що це відбудеться в червні 2023 року. Однак голова комісії з питань безпеки Ради кантонів Вернер Зальцманн зазначив, що навіть у разі ухвалення таких послаблень вони не набудуть чинності до березня 2024 року.

Швейцарські ЗМІ зазначають, що раніше низка європейських країн, зокрема Німеччина, Данія, Іспанія, хотіли перенаправити в Україну придбану військову техніку швейцарського виробництва, однак Берн відмовляв їм, посилаючись на закріплену в конституції країни політику нейтралітету, яка, зокрема, забороняє передання зброї в зону активних бойових дій. Це рішення викликало активну критику на Заході.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Більш ніж 300 ударних дронів та понад 30 ракет різних типів було застосовано вночі проти міст України

Кількість постраждалих внаслідок удару РФ по Одесі зросла до шести осіб

Україна воює за Європу й потребує підтримки – експрем’єр Великої Британії Джонсон на зустрічі з ветеранами ДТЕК

Сили оборони України просунулися біля Новопавлівки на Донеччині - ISW

Росіяни 4 години поспіль атакували Шостку з БпЛА, зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури

Російські окупанти захопили село Яблунівка в Сумській області – DeepState

ГУР МОУ: Вбивство власних бійців ― поширена практика "мотивації" серед командирів армії РФ

У лікарні помер чоловік, поранений під час обстрілу Дніпровського району Дніпра 14 липня

Через негоду без світла залишилися понад 1,2 тис. споживачів на Полтавщині

Генштаб зафіксував упродовж доби 177 бойових зіткнень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА