12:59 06.06.2023

У Міжнародному суді ООН розпочалися слухання за позовом України проти РФ щодо Криму та Донбасу - ЗМІ

2 хв читати
У Міжнародному суді ООН розпочалися слухання за позовом України проти РФ щодо Криму та Донбасу - ЗМІ

Слухання в рамках розгляду по суті позову України проти РФ у зв'язку з порушенням двох конвенцій ООН, який Україна подала в 2017 році, розпочалися в Міжнародному суді ООН, повідомляє "Європейська правда" у вівторок.

Ідеться про справу "Застосування Міжнародної конвенції щодо боротьби з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції щодо подолання усіх форм расової дискримінації (Україна проти РФ)".

За даними видання, 6 червня у Палаці миру в Гаазі розпочався перший раунд усних аргументів, цього дня свої аргументи наводить українська сторона. Заплановано дві сесії тривалістю по три години кожна. Російська сторона представлятиме свої аргументи у четвер, 8 червня. Другий раунд представлення аргументів відбудеться 12 і 14 червня відповідно.

Українську делегацію очолює посол з особливих доручень у МЗС, головний представник України в питаннях, що стосуються міжнародного юридичного переслідування РФ, Антон Кориневич. Його заступницею є директор Департаменту міжнародного права МЗС України Оксана Золотарьова.

Україна подала позов 16 січня 2017 року, в ньому аргументує, що Росія порушила першу конвенцію, озброюючи збройні угруповання своїх маріонеткових "республік" на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, і другу – своєю політикою щодо неросійських етнічних груп в окупованому Криму. Вже у квітні 2017 року суд ухвалив проміжне рішення, зобов’язавши Росію не обмежувати можливості кримських татар зберігати свої представницькі інституції, включно з Меджлісом, та забезпечити доступність освіти українською мовою.

У листопаді 2019 року суд відхилив усі аргументи Росії щодо юрисдикції суду та прийнятності справи, що стало повною перемогою України на тому етапі розгляду.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА