Інтерфакс-Україна
19:21 08.06.2023

В Україні змінилися правила нотаріальної реєстрації земельних ділянок

2 хв читати
В Україні змінилися правила нотаріальної реєстрації земельних ділянок

Набрав чинності закон №3065-IX, який вносить зміни до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення правового регулювання вчинення нотаріальних та реєстраційних дій під час набуття прав на земельні ділянки, повідомляють на сайті Верховної Ради.

Законом, зокрема, передбачено, що перевірка відповідності набувача земельної ділянки сільгосппризначення вимогам, визначеним Земельним кодексом, не здійснюється у разі набуття у власність земельних ділянок сільгосппризначення для ведення садівництва площею не більш як 0,25 га, а також для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, розташованих у межах населених пунктів.

Перед укладенням договору щодо переходу права власності на такі земельні ділянки їхній набувач заявляє про дотримання вимог, визначених Земельним кодексом, шляхом подання нотаріусу, що посвідчує правочин, відповідної заяви.

Документ також визначає, що площа земельних ділянок сільгосппризначення, які належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується до загальної площі земельних ділянок сільгосппризначення лише того з подружжя (колишнього подружжя), за ким зареєстровано право власності.

Закон дозволяє передавати переважне право купівлі земельної ділянки сільгосппризначення лише на певний строк, а не безстроково, як це має місце зараз.

Документ розширює перелік осіб, яким заборонено набувати у власність земельні ділянки сільгосппризначення. До них належать учасники (акціонери, члени) або кінцеві бенефіціарні власники юридичних осіб, до яких застосовано санкції.

Згідно з новими правилами, у разі держреєстрації набуття права власності на земділянку сільгосппризначення за суб'єктом переважного права чи держреєстрації припинення права оренди земділянки сільгосппризначення одночасно провадиться держреєстрація припинення переважного права купівлі земельної ділянки сільгосппризначення, зареєстрованого в Державному реєстрі прав, без подання відповідної заяви заявником.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Головним пунктом порядку денного саміту ЄС буде Україна – високопосадовий європейський дипломат

Шмигаль на "Рамштайні" звернувся до партнерів із пропозицією спрямовувати щонайменше 0,25% ВВП на оборонні потреби України

Сибіга закликав держави-члени ЄС увалити рішення щодо "репараційного кредиту" цього тижня: є щонайменше 5 причин, чому це необхідно саме зараз

США залишили в силі вимоги вивести українські війська з Донбасу - ЗМІ

Канада на "Рамштайні" оголосила про новий пакет підтримки України

Україна, Молдова та Нідерланди першими підписали Конвенцію про компенсаційну комісію для України

Україна та партнери профінансують контракти для військових, які захочуть лишитися в армії після війни – Зеленський

Кошта запросив Зеленського на саміт ЄС

Україна хотіла б отримати EUR40-45 млрд з активів РФ вже у 2026р та використати їх виключно на відновлення - Зеленський

Прем’єр Нідерландів сподівається на ухвалення Єврорадою рішення щодо фінансування потреб України за допомогою заморожених російських активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА