Інтерфакс-Україна
17:20 23.06.2023

Зеленський: РНБО пропонує посилити відповідальність за корупцію в судах - до 10-15 років позбавлення волі з конфіскацією

2 хв читати
Зеленський: РНБО пропонує посилити відповідальність за корупцію в судах - до 10-15 років позбавлення волі з конфіскацією

Рада національної безпеки і оборони України пропонує посилити кримінальну відповідальність за корупцію у сфері правосуддя, передбачивши позбавлення волі на 10-15 років із конфіскацією майна, сказав президент України Володимир Зеленський у відеозверненні після засідання РНБО.

"Пропозиції: посилити кримінальну відповідальність за корупційні правопорушення у сфері правосуддя, щоб це було відчутно, від 10 до 15 років із конфіскацією майна, і щоб це стосувалося тих, хто вимагає гроші, хто бере гроші, хто тримає цю систему корупції на всіх її ланках", - сказав він.

За словами Зеленського, "мають бути перевірки доброчесності суддів, і не лише перед призначенням на посаду. Час може, на жаль, змінювати людей, щодо яких на початку роботи в судах був позитивний висновок". "І вважаю, що варто перевіряти, в тому числі, з використанням детектора брехні", - наголосив він.

"Дуже важливо - маємо посилити і роль суду присяжних, розширити випадки його застосування в Україні. І це не лише про народовладдя, а й про те, щоб справедливості стало більше", - сказав він.

За словами Зеленського, віцепрем'єр-міністр Ольга Стефанішина поінформувала РНБО щодо проміжної усної оцінки Єврокомісією нашого інституційного прогресу, зокрема це стосується судової реформи.

"Зроблено дійсно багато, але розглядаємо це лише як необхідну основу для наших власних зобов'язань перед українцями щодо справедливості. Очевидно, що кейс уже колишнього голови Верховного Суду та інші такі ситуації в судовій системі вимагають жорсткішої державної політики щодо вимог до суддів, до всіх, хто працює в системі правосуддя, та їхньої відповідальності за корупційні порушення", - сказав президент.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія знову атакувала газотранспортну систему "Суджа" на Курщині - ЦПД

Уряд націлений досягнути консенсусу по угоді щодо мінералів з США та закликає до того утриматися від її коментарів

Мелоні пропонує розширити положення про взаємну оборону НАТО на Україну, не приймаючи її в Альянс

Перші похованні на НВМК планують розпочати в травні 2025р - Калмикова

Голова Держкомтелерадіо Наливайко задекларував 796,7 тис. грн доходів за 2024 рік

До України з Польщі екстрадували військовослужбовця, підозрюваного у скоєнні ДТП із тяжкими наслідками

Виведення ЗАЕС на енергетичні рівні потужності неможливе без деокупації та передачі під контроль "Енергоатома" – ДІЯРУ

Понад 8,4 тис. ветеранів та їхніх сімей отримали власне житло завдяки програмам Мінветеранів за 2020-2024рр

Підписана Спільна декларація про створення український Unity Hub в Іспанії - Міннац'єдності

Майже 120 тис. заявок уже надійшло у рамках програми "єКнига" - УІК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА