Інтерфакс-Україна
16:14 04.07.2023

Гроссі стурбований ситуацією з безпекою ЗАЕС

1 хв читати
Гроссі стурбований ситуацією з безпекою ЗАЕС

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у вівторок висловив стурбованість ситуацією із гарантуванням безпеки Запорізької АЕС (ЗАЕС) після того, як там сталося відключення ЛЕП "Дніпровська".

"Цього разу на АЕС вдалося уникнути повної втрати зовнішнього енергопостачання, але це відключення вказує на ненадійність у гарантуванні безпеки на об'єкті", - наведено слова Гроссі в комюніке, поширеному МАГАТЕ.

Енергопостачання ЗАЕС в Енергодарі через лінію з території України відновлено після відключення в ніч на вівторок, повідомляла станція в телеграм-каналі у вівторок.

"О 14:00 закінчено операції з введення в роботу лінії 750 кВ "Дніпровська". Станція працює штатно", - наведено в повідомленні слова так званого директора ЗАЕС Юрія Черничука.

Зазначається, що власні потреби АЕС живляться за штатною схемою. Порушень у роботі немає.

Про відключення високовольтної лінії 750 кВ "Дніпровська", що постачає ЗАЕС, стало відомо вранці у вівторок. Живлення власних потреб перевели на резервні трансформатори.

Запорізька АЕС - найбільша атомна станція в Європі, має шість енергоблоків ВВЕР-1000. Станція не виробляє електроенергію з 11 вересня 2022 року. П'ять реакторів перебувають у холодному режимі, один, п'ятий, у режимі гарячої зупинки для забезпечення власних потреб станції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили 167 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Рубіо: Трамп не вважає зустріч на Алясці поступками Путіну

Голова СБУ: НАБУ сприяє слідству по детективам, ми не перешкоджаємо їх реалізаціям

Рубіо обговорив з Лавровим підготовку до саміту на Алясці

Голова СБУ: збільшення чисельності "Альфи" означає збільшення кількості знищеної ворожої техніки і живої сили ворога

Трамп і Венс у середу проведуть онлайн-зустріч з Зеленським - ЗМІ

Голова СБУ про Кримський міст: військової логістики там немає, це аварійна конструкція

Голова СБУ про курйози спецоперації "Павутина": хотіли раніше, але водії "зайшли в запій"

Трамп зустрінеться з Путіним на Алясці віч-на-віч, підсумкова пресконференція ще узгоджується – Білий дім

СБУ уразила понад 200 об'єктів у глибокому тилу РФ, є певні ноу-хау, які летять за 700 км - Малюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА