Інтерфакс-Україна
16:21 07.07.2023

Столтенберг: Усі союзники підтримують створення Ради Україна-НАТО

1 хв читати
Столтенберг: Усі союзники підтримують створення Ради Україна-НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг стверджує, що всі союзники підтримують створення Ради Україна-НАТО, що вже унеможливлює намір блокувати її засідання в майбутньому.

Це випливає з його відповіді на запитання агентства "Інтерфакс-Україна", чи зможе Угорщина, як вона це робила в минулому, блокуючи засідання Комісії Україна-НАТО, блокувати засідання Ради, рішення про створення якої буде формалізовано під час майбутнього саміту Альянсу.

"Той факт, що ми створюємо Раду Україна-НАТО, демонструє, що всі союзники, також і Угорщина, це підтримують. Це те (йдеться про одностайність), як ми ухвалюємо рішення. Друге - у нас є модальність, яка гарантуватиме, що ми можемо проводити засідання, і ми робитимемо це і в майбутньому", - сказав Столтенберг.

Генсек зазначив, що рада "буде платформою для проведення кризових консультацій та ухвалення рішень, де ми всі будемо рівними в тому, щоб розв'язувати занепокоєння у сфері безпеки".

Він також повідомив, що буде "схвалено модальність того, як часто ця рада збиратиметься". "Я очікую, що ми також схвалимо модальність щодо того, що індивідуальні члени Ради, зокрема й Україна, зможуть скликати засідання для кризових консультацій. Рада також ухвалюватиме рішення", - деталізував генсек.

Крім того, створенням ради буде відкрито можливості для створення різних підкомітетів, які вирішуватимуть конкретні питання. "Це наблизить Україну до НАТО", - переконаний Столтенберг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада у першому читанні підтримала збільшення у держбюджеті фінансування на закупівлю ліків на 3,1 млрд грн

Рада ухвалила закон про військову службу за контрактом осіб старше 60 років

Юрчишин вважає законопроект №12320 наступом на свободу слова

Філія "ЦТС "Ліски" АТ "Укрзалізниця" відібрало СК "Гардіан" для страхування відповідальності за сплату митних платежів

Підтримати Києво-Могилянську академію можна і без приватизації - Квіт

Шмигаль про роботу прем'єром: багато викликів, важкі рішення, невпинна робота

Рада визнала депортацію українців з території Польщі у 1944-1952 роках

Українські релігійні діячі обговорили з Келлогом зміцнення зв’язків між українськими церквами та релігійними середовищами США

Держетнополітики ініціюватиме можливость довготривалого перебування священнослужителів за кордоном для душпастирської діяльності

Київський адвокат відбуватиме 15 років ув’язнення за роботу на спецслужби РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА