Інтерфакс-Україна
19:50 18.07.2023

Україну відвідають лідери ще кількох країн Африканського Союзу

2 хв читати
Україну відвідають лідери ще кількох країн Африканського Союзу

В Україну з візитом прибудуть лідери ще кількох країн Африканського Союзу, розповів в інтерв'ю африканським журналістам президент України Володимир Зеленський.

"Я радий тому, що делегація (африканська - ІФ-У) була тут. Чесно кажучи, я вважаю, що ми могли б розширити такі зустрічі. І я очікував, що може більше до нас приїхати держав. І справді планують. І ми очікуємо приїзду ще деяких держав, ще деяких лідерів. Вони будуть в Україні", - заявив президент.

За його словами, "важливим є спілкування з цими лідерами, щоб ми дивилися одне одному в очі, тому що їм важливо побачити на власні очі, що тут відбувається, і наслідки війни. Послухати, почути. Не телефоном, не через медіа, не через Лаврова".

"Коли африканські лідери отримують через МЗС РФ інформацію про Україну - це неправильно. В нас немає ніякого посередництва, в нас немає ніякого діалогу з РФ. Ми у війні з ними. Я хотів би, щоб ви (африканці - ІФ-У) сприймали інформацію про Україну через себе, через своїх журналістів", - сказав він.

Глава держави також зазначив, що хотів би мати можливість провести зустрічі з усіма лідерами держав Африканського Союзу, і в рамках нещодавнього візиту африканської делегації до Києва пропонував провести таку велику зустріч на території будь-якої з країн Африки.

"У нашому колі (в рамках попередньої зустрічі з делегацією з Африки - ІФ-У) сиділи кілька президентів. І ми спілкувалися про різні речі, про наслідки цієї війни, про причини... Нам бракувало часу. Ми спілкувалися дві з половиною чи три години. І це і так було чимало, але нам не вистачило часу й контактів", - розповів Зеленський.

"І я вважаю, і я на цьому дуже наполягав, дуже хотів, щоб я мав можливість зустрітися з усіма лідерами. Чому ми пропонували, щоб це була моя зустріч на території будь-якої держави африканського континенту, куди можуть приїхати лідери? Тому що важливо, щоб суспільство ваших держав бачило нас, слухало нас, могло запитати, могло отримати відповідь. Не через будь-які засоби масової інформації, а так, безпосередньо. І потім знайшли в собі сили та сміливість приїхати в Україну і побачити, що тут відбувається. Зробити висновки. Це дуже важливо", - додав він.

Під час спілкування з журналістами президент також наголосив, що український народ заслуговує на довіру у відносинах із народами африканських держав.

"І я дуже хотів би посилити наші відносини, але для цього потрібно, щоб обидві сторони були готові до них", - резюмував Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В понеділок на заході України очікуються значні пориви вітру – Укргідрометцентр

Внаслідок удару ворожого дрона по Харкову постраждалих немає

Зеленський у Греції: Впевнений, що сьогодні вдасться реалізувати домовленості щодо енергетичної підтримки України

СБС ЗСУ завдали удару по Новокуйбишевському НПЗ на території РФ

Пасажиропотік за тиждень впав ще на 8,7%

В західних областях в найближчі дві доби невеликі, місцями значні дощі, на решті території України переважно без опадів

Зеленський доручив оновити керівництво ФДМУ, АРМА, НКРЕКП, Держатомрегулювання та Деженергонагляду

Україна та Європа підготували нові сильні домовленості щодо зміцнення ППО – Зеленський

У Києві з 17 до 21 листопада змінять маршрути деяких трамваїв через ремонт колій

В "Дії" вже подано понад 2,5 млн заявок на зимову підтримку, Зеленський анонсував старт подачі через "Укрпошту"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА