Інтерфакс-Україна
20:35 20.07.2023

Голова Українського інституту національної пам'яті підтримав заміну герба на монументі "Батьківщина-Мати"

2 хв читати
Голова Українського інституту національної пам'яті підтримав заміну герба на монументі "Батьківщина-Мати"

Голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович виступив на підтримку заміни радянського герба на щиті монумента "Батьківщина-Мати" на український тризуб. Про це він написав у своїй колонці на "Українській правді".

"Зміна монумента "Батьківщина-Мати" чи нарешті завершення будівництва Музею Голодомору-геноциду напередодні 90-ліття трагедії (за кошти з тої частини бюджету, яку надають нам союзники, і які просто не можна витратити на військо), - це точно кроки, які віддаляють нас від Москви, роблять нас більш свідомими наших цінностей. І це в жодному разі не можна порівнювати із закупівлею барабанів у сховища, перекладанням плитки за 100 метрів від мерії чи будівництвом нового регіонального стадіону - це просто речі різного порядку. І для людей, які прагнуть правди, а не маніпулюють, це очевидно", - наголосив він.

Він відзначив значущість символів під час повномасштабної війни і закликав не йти на компроміси із совістю.

"Символи воюють і навіть перемагають - вони маніфестують свою силу, позначають невразливість того, що означують, стають провідниками ідей та унормовують їх. Що є кращим доказом "нормальності", ніж стояння поруч із державним прапором на самій видноті? Чи це дійсно те, що варто толерувати? На мою думку, ні, ми не можемо йти на такі компроміси з совістю під час війни. Ми маємо нарешті припинити цю ганьбу, й у такий спосіб символ нашої боротьби і свободи - тризуб – переможе символ більшовицького тоталітаризму - серп і молот. Це буде хоч і дуже буквальна дія нашої громади, але зрозуміла і довгоочікувана", - вважає Дробович.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін направить подання на звільнення голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая у справі з викриттям масштабної корупції — Свириденко

Росіяни вдарили по Херсону керованими авіабомбами, пошкоджено автомобільний міст і житлові будинки

Нікопольщина зазнала обстрілів з артилерії та FPV-дронів, пошкоджено промисловий об’єкт і житлові будинки

Слуга Народу" розглядає питання виключення Кузнєцова з партії — заява

НАБУ/САП: Організована злочинна група за участю нардепа діяла у 2024-2025 рр., чотирьох осіб затримано

НАБУ і САП доповіли Зеленському про викриття масштабної корупції при закупівлі дронів і РЕБ за участю нардепа

Удар російського БпЛА забрав життя дитини на Сумщині

НАБУ і САП про викриття нардепа й чиновників на хабарі: відкати сягали 30%

Командувач Нацгвардії вже відсторонив фігурантів гучної справи

Розвідка Британії: Росія намагається оточити Покровськ, мета - перерізати логістику ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА