19:54 25.07.2023

ЄС має допомогти у витратах на вивезення українського зерна "коридорами солідарності"

2 хв читати
ЄС має допомогти у витратах на вивезення українського зерна "коридорами солідарності"

Українське зерно за відсутності "зернової угоди" можна було б вивозити "коридорами солідарності", але знадобиться підтримка Євросоюзом транспортних витрат, заявив член Єврокомісії (ЄК) із сільського господарства Януш Войцеховський.

"Якщо неможливо продовжити угоду щодо Чорноморської зернової ініціативи, не було б жодної проблеми транспортувати решту зерна "коридорами солідарності". Але ми маємо враховувати всі наслідки нинішньої ситуації", - сказав єврокомісар у вівторок на пресконференції в Брюсселі після засідання Ради ЄС із сільського господарства.

За його словами, ЄС міг би допомагати вивозити у такий спосіб "майже повністю" експортні обсяги України.

Єврокомісар повідомив, що "на полях" засідання ради обговорював із міністрами п'яти прикордонних країн, які мають проблеми через українську сільгосппродукцію (Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини), ставлення до транзиту українського зерна їхніми територіями. "І мені сказали, що немає проблем із транзитом, що транзит через ці п'ять держав-членів триває, і перешкод немає", - продовжив Войцеховський.

"Але, попри все, потрібна допомога для транспортування. У чому політичний ризик? Через вартість транзиту, вартість транспортних витрат торгівля (зерном) стає недостатньо привабливою (...). І якщо необхідно, я зроблю пропозицію колегії (єврокомісарів) щодо надання допомоги в оплаті транспорту, використовуючи союзні кошти. Наразі це лише моя особиста позиція, але я пропоную зайнятися цим питанням, тому що ми бачимо ризик, що Росія отримає з цього свою вигоду", - пояснив член Єврокомісії.

Він додав: "У певний момент стане вигідніше купувати зерно в Росії, ніж платити за українські зернові, перевезені через транзитні країни. Ціна такого зерна зросте, і російське зерно стане вигіднішим".

У відповідь на запитання, чи продовжуватимуть тимчасову заборону на імпорт до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України після закінчення терміну 15 вересня, Войцеховський сказав: "Я переконаний, що до 15 вересня ми маємо дати оцінку ситуації на той момент. Ми також повинні будемо вивчити стан урожаю цього року, у нас на той час буде більше інформації (...). Лише після (збирання) врожаю все стане ясніше. (...) Потрібно буде простежити за розвитком ситуації. І я вважаю, що у вересні до закінчення тимчасових заходів ми маємо визначитися".

Він нагадав, що коли запроваджували автономні торговельні заходи для п'яти країн, передбачався аналіз ринкової ситуації що два місяці. Найближчий буде здійснено в серпні.

Єврокомісар додав, що питання про розширення, зокрема на прохання Польщі, списку продуктів, що підпадають під ці заходи, не обговорювали, але воно "заслуговує на вивчення".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Китай розпочав здійснення історичної місії зі збору зразків зі зворотного боку Місяця

Війська РФ за минулий день обстріляли 10 громад Сумської області

Мелоні підтвердила прихильність Італії організації у Швейцарії Глобального саміту миру в Україні

МЗС рекомендує громадянам України уникати відвідування місць масового скупчення людей у Тбілісі

Уряд продовжив на 1 місяць термін дії відстрочки від призову співробітникам "Укрзалізниці"

Затримано керівника ДП "Адміністрації річкових портів", якого підозрюють в одержанні хабаря за дозвіл влаштувати місця для відпочинку на причалах

Єрмак і Сіято обговорили ключові питання українсько-угорських відносин

У Бородянці Київської області "зникли" 20 млн грн на відновлення - Держаудитслужба

Ворог завдав два ракетних і 65 авіаударів, обстріляв понад 110 населених пунктів

Українська авіація завдала ударів по 13 районах зосередження особового складу ворога - Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА