Інтерфакс-Україна
12:19 31.07.2023

Зеленський підписав закон про надання правоохоронцям права збивати БПЛА в разі порушення ними повітряного простору України

2 хв читати
Зеленський підписав закон про надання правоохоронцям права збивати БПЛА в разі порушення ними повітряного простору України

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про надання Національній поліції та Національній гвардії права збивати безпілотні літальні апарати в разі порушення ними повітряного простору України.

Як зазначено в картці відповідного законопроєкту №8185, розміщеній на сайті Верховної Ради, документ було повернуто до парламенту з підписом глави держави 31 липня.

Метою законопроєкту є врегулювання питань застосування безпілотних повітряних суден у правоохоронній діяльності та протидії їх незаконному використанню.

Згідно з документом, безпілотні апарати заборонено використовувати над будівлями поліцейських відділків, Служби безпеки України (СБУ) та об'єктами прикордонної служби і в період дії воєнного стану, і після його завершення.

Законопроєкт пропонує розширити повноваження Нацгвардії, Нацполіції, Держприкордонслужби, СБУ щодо застосування ними спеціальних засобів (пристроїв) для перехоплення сигналів дистанційного керування безпілотниками, пошкодження або знищення їх у разі порушення повітряного простору України під час охорони державного кордону, критично важливих об'єктів інфраструктури та важливих державних об'єктів, у спеціальних зонах з особливим режимом.

Документ забороняє здійснювати польоти БПЛА над прикордонною смугою, за винятком випадків, визначених Кабміном, пунктами пропуску (контролю) через держкордон і контрольними пунктами в'їзду-виїзду, об'єктами Держприкордонслужби.

Крім того, для протидії диверсії та злочинності в окремих місцевостях можуть бути застосовані засоби та пристрої для тимчасового обмеження доступу до інтернету та використання мобільного зв'язку.

Як повідомлялося, 13 липня ВР ухвалила цей законопроєкт у цілому.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Херсонщині загинула жінка через ворожий обстріл 27 грудня

Обстріли морпортів 2025р. збільшилися вдвічі, але морські експортні маршрути працюють стабільно, - Кулеба

Нацкомісія: 47,2 тис. осіб визначили рівень володіння державною мовою в 2025р.

Польща створить "антидронову стіну" на східному кордоні вартістю EUR2 млрд

У Мелітополі внаслідок вибуху зазнали поранень четверо російських солдатів — ГУР

Кабмін затвердив оновлений держстандарт початкової освіти

Міносвіти: підвищення посадових окладів на 30% з січня стосуватиметься дитсадків, шкіл, позашкільної, професійної та фахової передвищої освіти

У Запоріжжі відновлено енергопостачання майже 28 тисяч споживачів, знеструмлених через негоду

Нацполіція ліквідувала масштабний канал нелегального збуту трофейної та втраченої на війні зброї

Понад 22 тис. ветеранів уже подали заявки на компенсацію автоцивілки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА