15:40 03.08.2023

Кулеба: Ми не провокували жодного загострення українсько-польських відносин і готові вирішувати будь-які питання

2 хв читати
Кулеба: Ми не провокували жодного загострення українсько-польських відносин і готові вирішувати будь-які питання

Україна у відносинах із Польщею виходить із того, що не провокувала загострення відносин і життєво зацікавлена в єдності з нею, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, зазначивши, що в нього заплановано розмову з главою польського зовнішньополітичного відомства Збігнєвом Рау.

"Зараз написав мені повідомлення польський міністр, що хоче поговорити. Наша позиція дуже проста: ми не спровокували жодного загострення українсько-польських відносин. Це потрібно чітко зафіксувати. Ми від початку війни виходимо з того, що українці і поляки, Україна і Польща як держави - найбільш життєво зацікавлені в єдності й силі проти російської агресії", - сказав Кулеба в ексклюзивному коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Глава відомства наголосив, що Україна "була, є і буде" дуже вдячна за ту позицію, яку з перших годин війни зайняла Польща. Він додав, що подяку Польщі висловлювали неодноразово на всіх рівнях.

Міністр також зазначив, що українська сторона "дуже спокійно ставиться до якихось внутрішньополітичних процесів у Польщі". "Це їхня справа. Ми розуміємо, що в них є свої процеси, свої інтереси. І якби представник польської влади не звинуватив нас у невдячності, то цієї останньої кризи не було б. Але все має свої межі", - заявив глава МЗС.

"Ми неодноразово довели, що ми готові розв'язувати будь-які питання для того, щоб тримати цю єдність, дружбу і союзництво між Україною і Польщею. Але і ця криза мине, усе налагодиться, тому що життєві інтереси України і Польщі абсолютно однакові. Коли я кажу життєві, це реально питання життя і смерті держави", - сказав Кулеба.

Міністр додав, що поговорить у четвер зі своїм польським колегою Збігнєвом Рау. "Він дуже мудра людина, і ми знайдемо якісь кроки для того, щоб рухатися вперед у позитивній динаміці", - висловив упевненість Кулеба.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада має намір заборонити під час війни розголошення окремих відомостей із судових рішень

Кількість ворожих атак на фронті зросла до 79, окупанти авіаударами зрівнюють із землею Вовчанськ

Кількість жертв російського ракетного удару по Одесі 29 квітня збільшилася до восьми - у лікарні померла чотирирічна дівчинка

Визначених Укренерго лімітів вистачить Києву 24 травня в середньому на 76% потреб, діятимуть графіки відключень

Рада має намір дозволити банкам розкривати банківську таємницю на запити Мін'юсту і нотаріусів

Активні бойові зіткнення в районах Кліщіївки й Андріївки тривають - ОСУВ "Хортиця"

Прем'єр Греції підтвердив свою участь у Саміті миру

Рада має намір дати можливість засудженим працювати на підставі цивільно-правових договорів

Прем'єр-міністр Норвегії підтвердив участь країни в Саміті миру

Рада має намір розвантажити Київський міський окружний адміністративний суд від накопичених судових справ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА