Інтерфакс-Україна
10:09 14.08.2023

Більше ніж половина держслужбовців відзначають зменшення зарплати й понад 70% - істотне збільшення навантаження - голова НАДС

2 хв читати
Більше ніж половина держслужбовців відзначають зменшення зарплати й понад 70% - істотне збільшення навантаження - голова НАДС

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина заявляє, що більш як половина опитаних державних службовців відзначають зменшення заробітної плати й понад 70% - істотне збільшення навантаження протягом року.

"Наразі триває опитування НАДС щодо умов роботи держслужбовців під час воєнного стану. За тиждень відповіли 40 тис. держслужбовців. 93% респондентів з цього числа зазначили, що працюють у штатному режимі на робочих місцях. Торік цей показник становив 68%. Тобто у 2022 році дистанційно працювали 32% держслужбовців, а сьогодні – 6,3%. Із початком повномасштабної війни людей переводили на простій. Але, якщо тоді ця цифра становила 9%, то сьогодні - 1%. Ці цифри дещо зміняться до завершення опитування, але динаміка зрозуміла", - сказала Алюшина в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Очільниця відомства зазначила, що також аналізувалися причини звільнення людей із держслужби, зокрема, понад 70% опитаних відзначили суттєве збільшення навантаження протягом року.

"Одна з причин – мобілізація 3946 державних службовців до ЗСУ. Їхній функціонал виконують ті, хто лишився. Більше того, 35% опитаних залучалися до роботи у вихідні дні, 8% – у нічний час. При цьому 19% зазначили, що компенсації за таку роботу в їхніх державних органах відсутні", - додала вона.

Також Алюшина розповіла, що 61% держслужбовців відповіли, що мають на роботі доступ до укриття, 22% - мають його частково, а 17% не мають узагалі.

Щодо потреб у психологічній підтримці держслужбовців, то 59% опитаних відзначили погіршення самопочуття впродовж року, майже 10% додали, що їхній психологічний стан негативно впливає на продуктивність роботи, 39% потребували психологічної допомоги, але лише 5% звернулися по неї.

"Більше половини опитаних відзначили зменшення зарплати. Тобто констатуємо, що державні службовці відчувають надмірне навантаження, критично низький рівень заробітної плати та несправедливе її нарахування, психологічний стрес... У таких умовах марно розраховувати, що люди довгий час зможуть повноцінно працювати. Відповідь на ці виклики – звільнення. Зауважу, що першими країна втрачає найбільш підготовлених і конкурентних державних службовців", - підсумувала Алюшина.

Як повідомлялося, з початку 2023 року станом на 30 червня звільнено 20 тис. 366 держслужбовців і призначено 18 тис. 519 держслужбовців. На сьогодні фактична кількість держслужбовців в Україні становить 163,6 тис. осіб.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Бучанському районі пошкоджені 2 багатоповерхівки та 3 приватні будинки, постраждалих нема

В Ізюмі через вибух ВНП двоє загиблих, один поранений

У Ватикані на час конклаву відключать мобільний зв'язок у районі Сикстинської капели

Енергетики оперативно повернули світло в Запоріжжя після масованої атаки БПЛА та пошкоджень ЛЕП

Головком армії Пакистану заявив, що внаслідок індійських ударів загинули 26 жителів

Кабмін створив міжвідомчу групу для вдосконалення рекрутингу іноземців до Сил оборони

Українці на хорошій позиції і готові до всеосяжного припинення вогню – Келлог

Ракета компанії SpaceX вивела на орбіту чергову групу інтернет-супутників Starlink

Понад 20 комерційних авіарейсів перенаправлено в обхід пакистанського повітряного простору

Сили оборони вразили за добу 10 районів зосередження окупантів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА