Інтерфакс-Україна
07:49 21.08.2023

Морально-бойовий дух окупантів на фронті погіршується завдяки ударам ЗС України по тилу ворога

2 хв читати
Морально-бойовий дух окупантів на фронті погіршується завдяки ударам ЗС України по тилу ворога

Удари ЗСУ по тилових районах РФ погіршують моральний дух російських військ, що може загрожувати стабільності оборони окупантів на багатьох критичних ділянках фронту, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"Російські фронтові підрозділи, особливо на півдні України, часто стикалися з проблемою зниження морального духу після українських ударів по тилових районах. Проблеми морального духу можуть швидко посилитися і поширитися серед російських фронтових підрозділів, якщо один підрозділ під тиском розпадеться, що може посіяти паніку і значно знизити боєздатність інших російських сил", - сказано у звіті.

Західні аналітики зазначили, що російські "воєнкори" розкритикували Міноборони РФ за те, що те не запобігло атаці безпілотника на авіабазу "Сольці" в Новгородській області 19 серпня та применшило серйозність пошкоджень літаків, що базувалися.

"Міноборони заявило, що російські війська збили український безпілотник зі стрілецької зброї і що пожежа пошкодила один літак, але пожежники швидко загасили вогонь (кодова назва НАТО Backfire-C). Російське інсайдерське джерело стверджує, що вогонь пошкодив або повністю знищив два літаки. Кілька російських "воєнкорів" стверджували, що українські сили використовували невеликий і відносно недорогий квадрокоптер для проведення атаки, і критикували Міноборони РФ за те, що не зберігало літаки в ангарах. Вони зазначали, що навіть елементарні захисні конструкції та сітки надійно захищають від квадрокоптерів", - наголосили вчені.

У ISW вважають, що пошкодження або навіть знищення двох літаків Ту-22М3 саме по собі не призведе до значних наслідків з військового погляду, але реакція російських блогерів на атаку демонструє, як такі удари по тилу сприяють більш масштабним зусиллям України щодо погіршення бойового духу російських військових.

 

 

 

ОСТАННЄ

Уже 17 людей постраждали в Одесі через атаку РФ і одна загинула, тривають пошуки ще однієї людини - Кіпер

Кличко показав ще один будинок в Солом'янському районі, що постраждав через ворожу атаку

Було пряме влучання балістики по 9-поверхівці у Києві, серед постраждалих троє дітей – Клименко

Ворог застосував 175 дронів та понад 15 крилатих ракет по Києву

У Польщі піднімали в повітря винищувачі через ракетний обстріл України

На Полтавщині пошкоджено ЛЕП

У Києві вже 55 постраждалих і їхня кількість збільшується, понад 40 госпіталізували щодо жертв немає точних даних – Кличко

Під російським обстрілом опинилися житлові будинки, заклади освіти та об’єкти критичної інфраструктури – Лубінець

У результаті атаки РФ по Україні 70 постраждалих, з них 44 поранених і 14 загиблих тільки в Києві

Окупанти за добу втратили 1060 осіб та 79 од. автотехніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА