Інтерфакс-Україна
14:05 22.08.2023

Генпрокурор: Реінтеграція Криму буде з чітким дотриманням прав людини

2 хв читати
Генпрокурор: Реінтеграція Криму буде з чітким дотриманням прав людини

Після звільнення Україною Криму процеси реінтеграції відбуватимуться з чітким дотриманням прав людини, у притягненні до кримінальної відповідальності вже зараз застосовують індивідуальний підхід із пріоритетом на топпосадовців і тих, хто добровільно співпрацює з ворогом, наголошує генеральний прокурор Андрій Костін.

"Реінтеграція Криму в правовому вимірі буде складною. Фактично нам доведеться відновлювати з нуля всю систему кримінальної юстиції", - сказав Костін у вівторок на пресконференції в Києві напередодні Третього саміту Кримської платформи.

За його словами, наразі є невеликі підрозділи прокуратури, СБУ і Нацполіції, які працюють у силу своїх можливостей щодо Криму.

"Необхідно буде сформувати ці підрозділи, щоб вони могли вирішувати ті питання, які виникнуть", - пояснив генпрокурор.

Іще одним ключовим напрямом реінтеграції в юридичному контексті Костін назвав верифікацію судових рішень, які було ухвалено за весь цей час в окупованому Криму.

"Хоча ми розуміємо, що левову частку становили випадки юридичного оформлення політичних переслідувань, але мусимо розуміти, що весь цей час вчинялися і загальнокримінальні злочини", - сказав Костін.

Він уточнив, що попри те, що рішення ухвалював нелегітимний суд, ці рішення було прийнято, приміром, щодо вбивці або ґвалтівника. "Ми не можемо таких людей просто звільнити, тому є процес верифікації судових рішень", - додав генпрокурор.

Костін наголосив, що всі елементи так званого перехідного правосуддя сформовано, зокрема з урахуванням наслідків воєн і конфліктів на території колишньої Югославії.

"Для ефективної реінтеграції, безумовно, треба буде одразу після деокупації відновити в повному обсязі або необхідному на початковому етапі всі елементи правоохоронної та судової системи - підготувати до роботи слідчих, прокурорів, правоохоронців, експертів і суддів", - зазначив Костін.

Тому, як наголосив генпрокурор, формування такого резерву відбувається вже зараз, до безпосередньої деокупації.

Крім того, генпрокурор звернув увагу на проблемне питання у вигляді російської пропаганди. "Вона переконує кримчан, що в Україні їх усіх посадять, тому що для України вони зрадники. З початком повномасштабного вторгнення це залякування тільки посилилося. Але насправді це жодним чином не відповідає дійсності", - запевнив генпрокурор.

"Україна на відміну від Росії - це демократична європейська держава, яка поважає закон і верховенство права. Тому серед підозрюваних та обвинувачених у наших кримінальних провадженнях - окупаційні кримські топчиновники та чиновники різного рівня, правоохоронці, судді, а також підприємці, які добровільно, ініціативно пішли на співпрацю з ворогом та надають свої послуги в рамках оборонного замовлення РФ", - сказав він.

"Дуже важливо, щоб було подано сигнал нашим українським кримчанам, що реінтеграційні процеси відбуватимуться з чітким дотриманням прав людини, оскільки для нас верховенство права - це не порожній звук", - резюмував генпрокурор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Найближчі дні в Україні будуть теплими, майже без опадів

Генштаб показує на незначне скорочення площі контролю ЗСУ в Курській області, у DeepState без змін

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА