Інтерфакс-Україна
17:26 04.09.2023

Україна готова поділитися з Румунією фотодоказами падіння "Шахедів" на її територію - глава МЗС

2 хв читати
Україна готова поділитися з Румунією фотодоказами падіння "Шахедів" на її територію - глава МЗС

Україна готова поділитися з Румунією фотодоказами падіння і детонації ударних безпілотних літальних апаратів "Шахед" на її територію, випущеними військами РФ, заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

"Ми стверджуємо авторитетно і з доказами, що це прилетіли "Шахеди". Заперечувати це нема сенсу, тому що є фотодокази того, що там упало. І ми готові ними поділитися", - заявив Кулеба в понеділок під час спілкування з журналістами.

За словами міністра, наразі румунська сторона взяла паузу, щоб повністю дослідити інцидент і зробити висновки.

Водночас, зазначає він, "з боку Румунії є тенденція на спробу не ескалувати інтерпретацію тих чи інших подій задля того, щоб не бути втягнутими в безпосередній конфлікт".

"Це стосується не тільки подій в Україні, а й коли Польща потерпала від штучного припливу мігрантів із Білорусі й намагалася підняти хвилю в НАТО, то їй теж сказали: давайте не сильно загострюйте", - сказав Кулеба.

Також, за його словами, влада Румунії має не лише зробити висновки щодо цієї події, а й заявити, що вона з цим робитиме. "Тому й така дуже обережна реакція з їхнього боку", - резюмував міністр.

Як повідомлялося, МЗС України заявило про падіння і детонацію БПЛА типу "Шахед" на румунській території під час нічної (в ніч на 4 вересня) масованої атаки РФ у районі Ізмаїльського порту.

Пізніше в Міністерстві оборони Румунії "категорично спростували" інформацію про падіння російських безпілотників на території Румунії в ніч на 4 вересня, заявивши, що в жодному з епізодів використані РФ ударні засоби не становили прямої військової загрози для їхньої національної території або територіальних вод.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Петиція щодо забезпечення безперебійного електропостачання у школах Києва не набрала необхідних голосів

Одна людина постраждала від ворожого удару по Харкову

Генштаб повідомив про ураження засобів ППО та складу БпЛА противника

Ворог бʼє по обʼєкту критичної інфраструктури – мер Харкова

В ГУРі показали президенту Чехії бойові можливості та інноваційний потенціал

Два данські винищувачі F-35 та французький літак-заправник провели навчання на південному сході Гренландії

На Львівщині сталася ДТП із рейсовим автобусом "Відень — Київ", постраждали дев'ять людей

Свириденко та очільник "Нафтогазу" обговорили питання забезпечення газом, особливо у прифронтових регіонах

Освітній процес у Сумській громаді буде дистанційним до 1 лютого

Морозна погода збережеться в Україні найближчими днями, вночі -15-20°, на півночі місцями -21-24°

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА