14:21 05.09.2023

У ЄС працевлаштована половина українських біженців, мовою країни перебування добре володіють лише 13% - соцопитування

3 хв читати

49% українських біженців у Європі, які приїхали туди після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році, працевлаштовані, тоді як серед тих, хто приїхав до країн ЄС до вторгнення, таких 74%, свідчать результати "Всеєвропейського дослідження українців у Європі", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 4-11 липня.

Найбільше працевлаштованих українців у східній Європі (67%), найменше - у західній (35%). Найменше працевлаштованих українців, які приїхали з півдня та сходу країни, а також із Києва.

Серед працевлаштованих понад 80% мають роботу в країні перебування, 14% - в Україні або одразу в декількох країнах. Рівень працевлаштування серед чоловіків майже в 1,5 раза вищий, ніж серед жінок.

Серед непрацевлаштованих чверть перебуває в активному пошуку роботи, ще 39% думають над цим, водночас третина роботи не шукає. Найменше опікуються пошуком роботи українці, які перебувають у західній Європі.

Водночас частіше про випадки відмови українським біженцям у працевлаштуванні говорять опитані, які перебувають у східній Європі. Особливо популярна така думка серед української молоді, яка переважно нещодавно приїхала до країн ЄС.

Найпоширенішими проблемами працевлаштування українців у Європі є мовний бар'єр (73%), некваліфікована робота (29%), низькооплачувана робота (19%), невизнання українського диплома з освіти (14%).

Лише 13% опитаних українців у Європі володіють мовою країни перебування на високому рівні, ще 20% - на середньому, що дає змогу підтримати бесіду або читати короткі тексти. 29% мають базовий рівень, який дає змогу спілкуватися на побутовому рівні та передбачає знання простих фраз. Решта - початковий рівень або взагалі не володіють.

Найкращий рівень володіння мовою в українців, які перебувають у південній та східній Європі, найгірший - у північній. Що довше українці перебувають у Європі, то вищий рівень володіння місцевою мовою вони демонструють. Адже серед українців, які тут понад декілька років, 58% мають високий або середній рівень, тоді як серед тих, хто тут декілька місяців - лише 7%. Найгірше ці навички даються старшим людям. Молодь демонструє набагато більший прогрес.

Майже 40% українців відвідують курси вивчення мови країни перебування, ще 20% планують це зробити. Найчастіше мовні курси відвідують українці, які перебувають у західній (61%) та північній (55%) Європі, найрідше - у східній (24%). Найчастіше вивчають мову студенти або ті, хто перебуває в пошуку роботи. Мовні курси частіше відвідують люди середнього та передпенсійного віку.

Із тих, хто добре володіє місцевою мовою, більшість працевлаштована. Також роботу шукають українці, які активно вивчають місцеву мову, мають переважно низькі доходи, приїхали нещодавно і шукають варіанти, як залишитися в країні перебування.

У межах дослідження методом CAWI (Computer Assisted Web Interviewing) було анонімно опитано 2 116 українців віком від 18 років, які знайшли тимчасовий прихисток у 31 країні Європи після 24 лютого 2022 року. Результати зважені з використанням актуальних даних UNHC (United Nations High Commissioner for Refugees). Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 3,2%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чоловік, який стріляв у Трампа, зібрав інформацію про місце його виступу за допомогою дрона - ФБР

Зеленський провів розмову з українськими спортсменами, які візьмуть участь в Олімпійських іграх у Парижі

Через атаку ворожого БПЛА в Херсонській області постраждала жінка

Лубінець звернувся в ООН щодо руйнування РФ Херсонеса Таврійського

Міноборони України максимально спростило процедуру кодифікації озброєння

Україна і Франція провели перше засідання Координаційної ради з підтримки спільних проєктів в оборонній індустрії

Майже 1,5 тис. осіб скористалися послугою з догляду за дитиною "муніципальна няня"

Український фільм відібрано до програми Міжнародного кінофестивалю в Торонто - генконсул

"Укренерго" у четвер увечері розраховує обмежитися відключенням однієї черги, в інший час - без обмежень у всіх регіонах

Верховній Раді пропонують виключити положення КПК щодо продовження строку тримання під вартою під час війни, як таке, що не відповідає Конституції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА