00:15 12.09.2023

Другий перегляд програми EFF із МВФ, як і раніше, очікується в жовтні - глава Мінфіну

2 хв читати
Другий перегляд програми EFF із МВФ, як і раніше, очікується в жовтні - глава Мінфіну

 Другий перегляд програми розширеного фінансування EFF Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України очікується в жовтні, як і планувалося, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

"Ми повинні узгодити з МВФ другий перегляд програми, який буде в жовтні, це критично важливо зараз", - сказав він на зустрічі Європейської бізнес асоціації "EBA Global Outlook: Нова економіка України" в Києві в понеділок.

За словами міністра, необхідно продемонструвати виконання домовленостей у рамках програми, оскільки критична залежність країни від зовнішнього фінансування і довіри донорів зберігається.

Марченко уточнив журналістам, що в разі успішного проходження другого перегляду рішення про виділення третього траншу за програмою EFF МВФ може ухвалити вже в листопаді цього року.

Як повідомлялося, МВФ затвердив програму EFF для України 31 березня цього року, виділивши перший транш $2,7 млрд на початку квітня. Плановий графік програми передбачає виділення Україні після першого траншу трьох траншів по SDR664 млн (приблизно $880 млн за поточним курсом) у середині червня і жовтня цього року та наприкінці лютого наступного року за результатами першого, другого і третього перегляду, коли оцінюють виконання зобов'язань терміном на кінець квітня, червня і грудня цього року відповідно.

Фонд схвалив другий транш за програмою EFF наприкінці червня, і на початку липня Україна отримала ці кошти.
Низка експертів вказують на затримку з термінами виконанням окремих структурних маяків програми для другого її перегляду, зокрема, з питань ухвалення прийнятних законів щодо поновлення декларування активів, поновлення довічного фінмоніторингу PEP, але з ризик-орієнтованим підходом, корпоративної реформи ОГТСУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 352 одиниці живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 126 ворожих атак - Генштаб

РФ почала поширювати серед повстанців у Сирії сепаратистські методички про "захист російського населення" - джерела в ГУР

Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

Сибіга обговорив з британським колегою шляхи до миру та довгострокову безпеку України

Застосовано запобіжний захід ще до одного підозрюваного у справі про розкрадання коштів при створенні системи "ДЗВІН"

Створена кооординаційна рада для забезпечення рівних умов для бізнесу у портах

Стармер у розмові з Трампом виразив надію на відновлення допомоги США Україні

Ламмі обговорив з Рубіо і Сибігою перспективи мирного процесу в Україні

У Женеві представили план припинення вогню в Україні

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА