Інтерфакс-Україна
03:09 20.09.2023

Україна може створити зернові хаби в портах Африки

2 хв читати
Україна може створити зернові хаби в портах Африки

Президент України Володимир Зеленський запропонував створити зернові хаби у портах Африки, повідомляє сайт глави держави.

"Україна пропонує дуже чіткі дії. Щоб запобігти будь-яким потрясінням на світовому продовольчому ринку, ми можемо створити хаби на мільйони тонн зерна на рік в особливо чутливих зонах, наприклад у портах Африки", - цитує прес-служба слова Зеленського, сказані під час саміту Цілей сталого розвитку.

За його словами, вже розпочато переговори щодо таких можливостей. Це допоможе запобігти будь-яким потрясінням на світовому продовольчому ринку.

Він зазначив, що Україна ніколи не відмовиться від ролі гаранта глобальної продовольчої безпеки: "Ніхто не очікував від нас, що ми зможемо витіснити російський флот із наших чорноморських вод та надати більше простору Чорноморській зерновій ініціативі, а також гуманітарній ініціативі "Зерно з України". Результати справді вражають".

"Український експорт продовольства досяг берегів Алжиру, Джибуті, Єгипту, Кенії, Лівії, Лівану, Марокко, Сомалі, Тунісу, Бангладеш, Китаю, Індії, Індонезії, Малайзії, Шрі-Ланки, Таїланду, В'єтнаму, Оман, Пакистан, Туреччина, інші країни З транзитних портів наша продукція доставлена до Ефіопії та Судану", - наголосив президент.

За його словами, загалом 32 млн. тонн їжі. Це на 32 мільйони тонн менше за хаос.

"Я дякую всім тим лідерам, які підтримали наші експортні програми. Дякую, друзі! Ми це зробили. І ніщо не заважає нам досягти набагато більш амбітних цілей", - додав Зеленський. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Групу дітей та підлітків вдалося повернути з ТОТ Херсонщини

Котельні у Златополі Харківської області поновили роботу у штатному режимі - мер

Петиція про запровадження безготівкової оплати проїзду в маршрутках Києва не набрала необхідних голосів

Київське метро повернулося до роботи у звичайному режимі – КМДА

МАГАТЕ про збій в ОЕС України: Прямого впливу на ядерну безпеку не очікується, але загальна ситуація нестабільна

Працюють "синя" та "зелена" лінії київського метро, на "червоній" тривають перевірки перед відновленням роботи – КМДА

Енергосистема Київщини працює в режимі відновлення - ОВА

У Златополі на Харківщині вийшло з ладу електротехнічне обладнання майже на всіх котельнях

У Києві починають відновлювати роботу метро на всіх трьох лініях – Кличко

Ворог просунувся на гуляйпільському напрямку – DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА