Інтерфакс-Україна
01:50 22.09.2023

Україна та США погодилися працювати над стратегічними рішеннями щодо попередження нових агресій проти України - Зеленський

2 хв читати

Україна та США погодилися працювати над стратегічними рішеннями щодо попередження нових агресій проти України, заявив президент України Володимир Зеленський під час переговорів із президентом США Джозефом Байденом та американською делегацією у розширеному форматі у Вашингтоні.
"Дякую, пане президенту за теплу зустріч і за продуктивні, сильні переговори. Ми досягли низки важливих результатів. Ми погодилися працювати над низкою стратегічних рішень, які дозволять нам попередити якусь нову агресію проти України, проти наших людей", - заявив Зеленський.
Це, за його словами, стане, зокрема, "одним із наслідків вільнюського саміту НАТО, також Декларації країн "Великої сімки" та наших (із США – ІФ-У) двосторонніх домовленостей щодо безпеки".
Також, за словами українського президента, зі Сполученими штатами буде продовжено роботу над Формулою миру та підготовку до проведення Саміту миру.
Зеленський подякував Байдену за 575 днів підтримки на тлі російської агресії.
Крім того, президент України подякував американській стороні за рішення виділити Україні новий оборонний пакет у розмірі 325 млн доларів. "У ньому є саме те, що зараз потрібне нашим солдатам", - зазначив він.
У рамках переговорів у розширеному форматі, як заявив Зеленський, було досягнуто домовленості зі США в галузі нових угод, які зміцнять обороноздатність України. Докладніша, за його словами, інформація буде оголошена найближчим часом.
Також повідомляється про те, що Сполучені Штати допомагатимуть Україні у зміцненні її протиповітряної оборони протягом зимового сезону.
На завершення, Зеленський заявив про домовленість зі Штатами щодо конкретних кроків щодо розширення експорту зерна з України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Троє репортерів Welt дістали поранень через атаку російського БпЛА – ЗМІ

Єврокомісія пропонує державам ЄС дати "зелене світло" переговорам з Україною в компоненті GOVSATCOM

ЗСУ відкинули противника у Покровському районі, у ворога є успіхи на Донеччині та Харківщині - DeepState

СБУ викрила російську агентку, яка під виглядом прибиральниці шпигувала в оселях українських воїнів

У Лозовій і прилеглих населених пунктах без світла залишаються 4 тис. абонентів - Синєгубов

Найближчої доби по всій Україні окрім півдня очікуються невеликі дощі – Укргідрометцентр

Внаслідок ворожих атак на Запоріжжі одна людина загинула, троє отримали поранення

Запрошення приєднатися до Конвенції про боротьбу з підкупом іноземних посадовців є визнанням курсу держави на прозорість – думка

Понад 50 спецгруп Нацполіції та ДСНС проводять евакуацію з небезпечних територій у 6 областях України – МВС

Заступник міністра сільгоспу РФ підозрюється у незаконному переміщенні понад 4 млн тонн зерна з ТОТ – Офіс генпрокурора

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА