Інтерфакс-Україна
19:26 23.09.2023

Зеленський у Любліні відзначив державними нагородами польських волонтерів

2 хв читати
Зеленський у Любліні відзначив державними нагородами польських волонтерів

 Повертаючись після робочого візиту до Канади і перебуваючи в Любліні, президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди громадянам Польщі: журналістці та медику-волонтеру, повідомляє пресслужба глави держави в суботу ввечері.

Зазначається, що за вагомий особистий внесок у підтримання державного суверенітету, територіальної цілісності України та зміцнення українсько-польської співпраці Указами Президента України Б’янку Залевську нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня, а Даміана Дуду – орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

"Те, що ви робите, – велика праця – допомагати, підтримувати українців на фронті, які реально захищають не тільки Україну, а й, я вважаю, Європу, весь світ, наші спільні цінності", - сказав Зеленський, під час вручення нагород.

Він подякував народу Польщі за таких синів і дочок.

"Я пишаюся тим, що в України є таке сильне сусідство. Я вам хочу подякувати. Я хочу подякувати всьому польському народові, всім людям, які з перших днів відкривали свої сім’ї, свої домівки, відкривали себе й допомагали. Я вважаю, що будь-які виклики на нашому спільному шляху – це ніщо порівняно з тим, що є така міцність між нашими людьми", - наголосив глава держави.

Як повідомляє пресслужба Офісу президента, журналістка TVN Discovery Poland Б'янка Залевська з 2014 року працювала в зоні АТО на Донбасі, де дістала тяжке поранення. Як волонтерка збирала і передавала в Україну гуманітарну допомогу. Із початку повномасштабної війни РФ проти України надала значну допомогу підрозділам Збройних Сил України, як волонтерка допомагала в транспортуванні тяжкохворих дітей до шпиталів Польщі.

Медик-рятувальник Даміан Дуда зібрав команду медиків, які власним коштом закуповували необхідні медичні препарати та приїжджали в Україну, щоб надавати екстрену медичну допомогу й евакуювати до стабілізаційного пункту воїнів, поранених на лінії фронту. Також він створив фонд, з якого фінансується закупівля медикаментів для команд медиків-волонтерів в Україні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Посольство США після ударів по Києву: Трамп чітко заявив, що обидві сторони мають досягати переговорного рішення

МЗС Ізраїлю висловило співчуття у зв'язку з атакою РФ по Києву

У МЗС України наголошують на важливості припинення вогню: інакше дуже важко відкривати шлях до дипломатії

Директорка "Грант Торнтон" Чала та Ярема з секретаріату Кабміну увійшли до складу наглядової ради "Укрпошти"

Порошенко назвав запізнілим, але правильним рішення визнати УПЦ (МП) афілійованою з РПЦ

У МЗС України закликали партнерів визнати геноцидом депортацію кримських татар

Нічний обстріл Києва зміцнив рішучість Канади сприяти припиненню війни в Україні з наданням їй гарантій безпеки - прем’єр

Старший детектив НАБУ Буздиган став заступником директора БЕБ

Раді рекомендують її зняти заборону довічно засудженим залишати колонію за виняткових обставин через рішення КС

Нардеп Іонушас: На необхідності вдосконалення відповідальності військових наполягають самі командири в/ч

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА