Інтерфакс-Україна
21:06 28.09.2023

До Литви направлено два "літаючі радари" НАТО для спостереження за діями РФ

1 хв читати
До Литви направлено два "літаючі радари" НАТО для спостереження за діями РФ

Два літаки дальнього радіолокаційного виявлення та управління AWACS Північноатлантичного альянсу направлено до Литви, повідомило в четвер Об'єднане повітряне командування НАТО.

"Планується, що обидва літаки... виконуватимуть місії зі спостереження за військовою діяльністю Росії поблизу кордонів альянсу", - ідеться в повідомленні.

Перший AWACS у четвер уже прибув на авіабазу в Шяуляї, прибуття другого очікується в п'ятницю.

"Наші системи AWACS можуть виявляти літаки і ракети на відстані сотень кілометрів, що робить їх ключовим засобом раннього попередження для НАТО", - сказав виконувач обов'язки офіційного представника альянсу Ділан Вайт.

Натовські літаки AWACS уже найближчими днями розпочнуть розвідувальні польоти над територією альянсу поблизу російських кордонів, наголошується в повідомленні. Планується, що місія "літаючих радарів" триватиме кілька тижнів. Вони входять до складу угруповання з 14 натовських літаків AWACS, що базуються в Гайленкірхені в Німеччині. Для забезпечення польотів у Шяуляй направлено близько 150 військовослужбовців альянсу.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через атаку Ірану на Ізраїль постраждав консул Хорватії та його дружина

Ядерна програма Ірану загрожує не лише Ізраїлю, а й Саудівській Аравії та стабільності всього регіону

США перекинули частину антидронових систем з України на Близький Схід - глава Пентагону

УЧХ працював на місці російського обстрілу Запоріжжя

У Краматорську в гуртожитку через вибух загинув підліток, ще двоє у важкому стані - поліція

Ворог зберігає високу активність на покровському, новопавлівському та лиманському напрямках – Генштаб ЗСУ

Завершився четвертий етап обміну військовополоненими – Зеленський

Росія витрачає 300 млрд на рік на оборонне виробництво – Зеленський

Зеленський не був заздалегідь проінформований щодо зменшення військової допомоги від США

СБУ затримала ділків, які могли зірвати поставки в Україну безкоштовних засобів РЕБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА