11:53 03.10.2023

Жолнович розраховує на запуск програми соцвідновлення ветеранів з інвалідністю з 2024 року у всій Україні

2 хв читати
Жолнович розраховує на запуск програми соцвідновлення ветеранів з інвалідністю з 2024 року у всій Україні

Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович розраховує на запуск у всій Україні послуги соціального відновлення для ветеранів з інвалідністю з 2024 року, наразі її надають в окремих областях країни.

"Наразі у всій Полтавській області ми запровадили пілотну послугу соціального відновлення для ветеранів з інвалідністю", - сказала Жолнович в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Ми побачили, що хлопці і дівчата, які повертаються з війни, травмовані, пережили різний досвіді, мають різне сприйняття, різне відчуття реальності, часто їх родини відчужені. Їм потрібно заново відновити сімейні стосунки. Чи можливо це зробити самотужки? Важко, бо хто вчив як правильно спілкуватися з людьми, які мають травматичний досвід бойових дій? Як ветерану переживати свої болі і все те, що він побачив? Як йому себе прийняти з шрамами і травмами, і думати, як це дружина сприймає? Тобто дуже багато є питань, на які самостійно важко дати відповіді. І що почали робити громади? Переважно, вирішують заплатити ветеранам гроші - три, чотири, п'ять, двадцять тисяч. Чи вирішують ці питання гроші? Ні", - зазначила міністр.

За її словами, згідно з пілотним проєктом у Полтаві, міністерство сформувало програму 10-денної адаптації, у межах якої в якісному санаторії, з хорошими умовами, навчені спільно з Міністерством оборони фахівці-психологи взаємодіють із військовими, їхніми сім'ями та дітьми.

"У рамках десяти днів вся родина проходить відновлення. Групові і індивідуальні заняття, арт-терапія, різні розваги, вони відпочивають... І це коштувало тих самих 20 тис. грн, але якість зовсім інша. Проблеми виявляються, далі соціальна картка передається в громаду для подальшого супроводу, якщо там виникають якісь проблеми, які потрібно супроводжувати", - розповіла міністр.

Очільниця відомства розповіла, що спочатку пілотний проєкт оплатив меценат, після чого кошти виділила область, а коли голови сільських громад побачили, як це працює, усі долучилися, і сьогодні в усій Полтавській області всі ветерани, які отримують інвалідність, можуть пройти цю програму.

"Це і є справжня соціальна робота, і це і є справжня соціальна послуга. Це приклад того, як це працює у світі. І наразі ми розпочинаємо це в Черкасах, уже домовилися із Запоріжжям, на стадії підхоплення цієї програми Хмельницька, Волинська та інші області. Я мрію, що з 2024 року ця програма запрацює у всій Україні, і кожен ветеран зможе отримати частку уваги та підтримки своєї родини", - підсумувала Жолнович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА