15:33 08.10.2023

Алієв заявив про можливість переговорів із Вірменією на території Грузії

2 хв читати
Алієв заявив про можливість переговорів із Вірменією на території Грузії

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про готовність Баку вести в Грузії переговори з представниками Вірменії щодо нормалізації відносин, але для цього має бути згода Єревана.

"Сьогодні кілька країн і одночасно деякі міжнародні організації намагаються підтримати процес нормалізації відносин між Вірменією та Азербайджаном. Ми вітаємо це. Ми вітаємо будь-яке посередництво і допомогу, якщо воно не буде одностороннім і упередженим. Однак, на мій погляд, найправильнішим вибором у цьому напрямі, з огляду як на історичні зв'язки, так і на географічний фактор, безумовно, могла б бути Грузія", - сказав Алієв у неділю в Тбілісі, виступаючи із заявою для преси за підсумками переговорів із прем'єром Грузії Іраклієм Гарібашвілі.

Алієв, висловивши подяку прем'єру Грузії за пропозицію можливих посередницьких можливостей у цьому питанні, зазначив: "Гадаю, як країна, що готова до цього, такого самого підходу нам слід очікувати від Вірменії".

За словами Алієва, якщо буде згода Вірменії, керівники відповідних структур Азербайджану можуть відразу "приїхати до Грузії як для двосторонніх, так і для тристоронніх зустрічей".

Алієв вважає, що укладення мирного договору з Вірменією дасть змогу сформувати на Південному Кавказі нову політичну ситуацію і налагодити взаємодію у форматі Баку-Тбілісі-Єреван.

"Мир ще не повністю встановлений на Південному Кавказі. Настав уже час для цього. Ми з Грузією завжди підтримували територіальну цілісність і суверенітет наших країн. Порушення територіальної цілісності неприпустиме. Позиція Азербайджану щодо цього однозначна", - сказав Алієв.

Він наголосив, що, якщо між Азербайджаном і Вірменією буде укладено мирну угоду, то на Південному Кавказі буде сформована нова політична ситуація. "Країни регіону зможуть почати співпрацю в тристоронньому форматі. Тепер цей момент настав. Було б великою помилкою упустити цю можливість", - додав президент Азербайджану.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА