Інтерфакс-Україна
13:59 10.10.2023

Поліцейський не повинен боятися використовувати зброю за законом, необхідно повернутися до питання електрошокерів - глава Нацполіції

2 хв читати
Поліцейський не повинен боятися використовувати зброю за законом, необхідно повернутися до питання електрошокерів - глава Нацполіції

У правовому суспільстві вимоги поліцейського необхідно виконувати без провокацій, а професійній підготовці поліцейських має приділятися максимум уваги, наголошує глава Національної поліції України Іван Вигівський.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" Вигівський розповів про висновки Нацполіції після випадку в Дніпрі, який призвів до смерті нетверезого водія під час затримання патрульним.

"Ми зробили висновки, розібралися з цією ситуацією, довели до відома всьому особовому складу. А ситуація дуже непроста, і правову оцінку надасть ДБР. Менше з тим, з одного боку, поліцейський не повинен боятися застосовувати зброю законно. З іншого боку, ми розуміємо високий рівень вимог та очікувань від суспільства до представника закону. Тому максимально приділяємо увагу професійній підготовці поліцейських", - зазначив Вигівський.

При цьому, як наголосив глава Нацполіції, кожен громадянин має розуміти, що поліцейський оцінює ризики максимально. "Сьогодні, коли в країні війна, зловмисник може бути в небезпечному психічному стані, він може бути озброєний, він може бути здатний на все", - сказала глава Нацполіції.

"Тому, якщо ми хочемо жити в правовій державі, суспільство має знати, що вимоги поліцейського треба виконувати, що не можна провокувати поліцейського, а якщо не згоден із діями правоохоронця - звертатися до суду, до ДВБ (департамент внутрішньої безпеки – ІФ-У) або ДБР", - підсумував він.

Глава Нацполіції наголосив і на необхідності повернення до питання законодавчого врегулювання використання поліцейськими електрошокерів. "Також ми для себе зрозуміли, що потрібно повернутися до питання електрошокерів. Наші партнери навіть готові закупити їх, щоб ми не витрачали бюджетні кошти", - наголосив він.

Вигівський уточнив, що йдеться про той законопроєкт про електрошокери, який парламент відхилив 2021 року.

"Так, його повернули на доопрацювання. У народних депутатів були певні застереження та розбіжності щодо визначень. Але ми будемо лобіювати тему необхідності забезпечення поліцейських електрошокерами як іще одним видом спецзасобу, який часто доцільніше використовувати", - підсумував глава Нацполіції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Шмигаль обговорив з міністром оборони Португалії участь в ініціативи PURL та реалізацію програми SAFE

Глава МВС: З початку року ворог наніс 75 тис. ударів по інфраструктурі України, здебільшого по житлових будинках, лікарнях та школах

Глава МВС про прийдешню зиму: Ми в зоні достатньої готовності реагувати на будь-які виклики

Бойовики вбили понад 460 людей в пологовому будинку в Судан

Кабмін підвищив розміри грантів за програмою "Власна справа" з 2026р - Свириденко

Фіцо не підтримує ідею ЄС про закупівлю озброєння США для України

У Києві передано в суд справу двох військових, які ухилялися від служби в умовах воєнного стану – прокуратура

Група Winner не підтримує подальше продовження пільг на електромобілі – заява

Прифронтові і переміщені університети отримають додаткові 10% держфінансування

Україна закриває своє посольство в Гавані – глава МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА