Інтерфакс-Україна
19:12 12.10.2023

Україна та Молдова підтвердили готовність розвивати "Шляхи солідарності" для нарощування експорту української агропродукції

1 хв читати
Україна та Молдова підтвердили готовність розвивати "Шляхи солідарності" для нарощування експорту української агропродукції

Транзит до портів Рені та Джурджулешти - основний маршрут перевезень українських зернових, що має великий потенціал, тому Україні важлива підтримка Молдови та Румунії у вирішенні експорту агропродукції, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

"Системна робота з Молдовою і Румунією щодо експорту української агропродукції - приклад якісної співпраці. Є плани збільшити транзит в бік Дунайських та румунських портів. Для цього треба ще багато зробити. Наразі транспортується 2,4-2,5 млн тонн на місяць. Роль Молдови тут дуже суттєва", - процитувала пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства його онлайн-виступ на Другому міжнародному форумі сприяння торгівлі "Підтримка українського експорту через "Шляхи солідарності" в Кишиневі в четвер.

За його словами, між Україною та Молдовою склалися конструктивні відносини, всі питання продовження роботи "Шляхів солідарності" спільно вирішуються. Зокрема, щодо збільшення транзиту сільськогосподарської продукції молдовською залізницею в напрямку портів Рені та Джурджулешти і спрощення перевірок на кордонах із Молдовою та Румунією.

Міністр сільського господарства і продовольчої промисловості Республіки Молдова Володимир Боля запевнив, що підтримка "Шляхів солідарності" - пріоритет для Молдови. Він підтвердив наміри збільшення пропускної спроможності порту Джурджулешти й оптимізації транспортного потоку. Молдовський міністр висловив солідарність і пообіцяв підтримку Україні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони стримують російський наступ, з початку доби сталося 120 бойових зіткнень – Генштаб ЗСУ

Росіяни вдарили по Дніпропетровщині, загинули двоє людей – ДСНС

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА