Інтерфакс-Україна
20:43 14.10.2023

США радять своїм громадянам у Секторі Гази переміститися до єгипетського КПП "Рафах"

2 хв читати

Уряд США в суботу рекомендував своїм громадянам у Секторі Гази наблизитися до єгипетського пропускного пункту "Рафах" і очікувати його відкриття, повідомляє Reuters.

"Уряд США в суботу порадив своїм громадянам у Гази рухатися на південь, до прикордонного переходу "Рафах" із Єгиптом, щоб бути готовим до його можливого відкриття", - ідеться в повідомленні.

Наголошується, що Вашингтон продовжує переговори з Єгиптом, Ізраїлем і Катаром, щоб спробувати відкрити контрольно-пропускний пункт "Рафах" на обмежений час у суботу вдень, щоб дозволити американцям палестинського походження покинути країну. Про це Reuters повідомив високопоставлений представник Держдепартаменту, який подорожує з держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Агентство також пише з посиланням на чиновника, що незрозуміло, чи дозволить палестинське ісламістське угруповання ХАМАС, яке контролює Сектор Гази, доступ до переходу, і чи зможуть будь-які громадяни США вийти. Також не було відомо, чи зроблять США ще одну спробу відкрити "Рафах" у неділю.

Повідомляється, що в Секторі Гази з населенням 2,3 млн жителів можуть перебувати від 500 до 600 американців палестинського походження, які мають подвійне громадянство.

Раніше агентство Associated Press повідомляло, що іноземці в суботу зможуть покинути Сектор Гази через КПП "Рафах" на кордоні з Єгиптом. "Єгипет, Ізраїль і США досягли угоди, яка пізніше в суботу дасть змогу іноземцям виїхати із Сектора Гази через КПП "Рафах", - інформувало агентство.

Джерело:

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У ЦПД спростували можливість російського десанту в Одеську область і назвали це ворожими вкидами

Зеленський-Путіну: Україна не дозволить контролювати потенційні президентські вибори в країні

Цивільний постраждав внаслідок удару російського дрону по автівці в Харківській області

На фронті більше 140 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Ситуація в енергосистемі України через удари перебуває в найгіршому стані як мінімум з вересня 2024р – МАГАТЕ

Зустріч з американськими та європейськими партнерами в США завершена, домовилися про подальші кроки - Умєров

Україна і Китай обговорили посилення торговельно-економічної співпраці

Регулятори Греції, Болгарії, Румунії, Молдови схвалили 2 нових маршрути постачання газу в Україну

Свириденко пообіцяла повне ресурсне забезпечення Одещини після обстрілу

Рух у центрі Києва тимчасово обмежать в суботу – Управління держохорони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА