17:03 16.10.2023

Частка біженців, охочих і далі залишатися за кордоном, за рік зросла до 18% - опитування

3 хв читати
Частка біженців, охочих і далі залишатися за кордоном, за рік зросла до 18% - опитування

Частка українських біженців, які хотіли б залишитися на новому місці проживання за кордоном, за трохи менше, ніж рік, зросла з 8% до 18%, такі результати дослідження "Ключовий капітал: як міграційні процеси впливають на бізнес" Gradus Research для Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ).

Згідно з ними, якщо 21-24 жовтня 2022 року 67% респондентів ствердно відповіли на запитання щодо бажання повернутися до України так швидко, як можливо, то цьогоріч, із 22 вересня до 5 жовтня, 63% охочих повернутися на батьківщину.

При цьому 14% планують повернення до кінця цього року, 13% - у першій половині, а 12% - у другій половині наступного, тоді як ще 14% - після 2024 року, тоді як 36% ще не визначилися з термінами, а 10% дали інші відповіді.

Зазначається, що рівень адаптації українців, які виїхали за кордон, досяг 62%. Водночас уточнено, що у топі країн, куди мігрували українці, залишаються Польща (29%), Литва (16%) і Німеччина (10%), що сильно не відповідає даним Євростату (23,1%, 1,7% і 28,3% відповідно).

Як повідомила засновниця і директорка дослідницької компанії Євгенія Близнюк на КМЕФ, 83% біженців в Україні мали роботу, зокрема 13% працювали в сфері освіти та навчання, 12% - в інженерії, науці та технологіях, 10% - були фахівцями в царині економіки та фінансів або із продажу і комунікації.

Згідно з результатами дослідження, нині працюють 70% біженців, зокрема 54% - за кордоном, 12% - віддалено в українських компаніях, 4% - дистанційно на компанії в інших країнах, тоді як зовсім не працюють 26%.

Зазначається, що ключовою причиною безробіття серед українських мігрантів є незнання місцевої мови (43%).

Щодо сфер зайнятості, то 14% є технічними працівниками та будівельниками, 10% займаються прибиранням або доглядом за будинком, стільки ж працюють в інженерії, науці та технологіях, по 8% - в освіті, продажах та комунікації, а ще по 7% - у логістиці-транспорті та управлінні-адмініструванні.

Розповідаючи про український бізнес, фахівці Gradus Research наголосили, що дві третини (66%) українських компаній працюють у довоєнному режимі, тоді як 34% - частково.

"Бізнес не потребує переміщення, цей показник є постійним від початку стабілізації ситуації минулої осені, проте основна маса (50%) бізнесу завантажена від 50% до 70% виробництва своїх потужностей", - сказала Близнюк.

При цьому 76% респондентів повідомили, що середньомісячні доходи їхнього бізнесу в період повномасштабної війни знизилися.

Згідно з результатами опитування бізнес-спільноти, лише 24% опитаних компаній відчувають дефіцит кадрів. Серед ключових викликів бізнесу залишаються збереження оплати праці (44% проти 50% у листопаді-2022) та ринків збуту/клієнтів (41% проти 51%). До трійки додався новий фактор забезпечення функціонування бізнесу в умовах відключень електроенергії (41%), тоді як збереження команди опустилося на четверте місце (39% проти 51%).

У Gradus Research додали, що горизонт планування бізнесу під час війни скоротився: більшість опитаних компаній (71%) планують на рік вперед або менше. Водночас бізнес із оптимізмом дивиться на перспективи розвитку: 53% респондентів закладають план активного або помірного розвитку у свої стратегії.

Основними ризиками у веденні бізнесу для 39% є мобілізація персоналу, перебої з електроенергією - для 32%, нестача персоналу - для 27% і зміни в податковій системі - 25%. Вирішувати ж можливі проблеми з людським капіталом компанії планують шляхом залучення нових співробітників з України (41%), створення умов для віддаленої роботи (34%) і привабливих фінансових умов праці (32%).

Більше половини опитаних представників бізнес-спільноти (56%) вважає, що активні бойові дії в Україні завершаться до кінця наступного року, тоді як опитані мігранти більш обережні у своїх оцінках і серед них таку думку поділяють 37%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Херсонській області 5 людей загинули, ще 9 поранено, зокрема одну дитину, через обстріли за минулу добу - ОВА

Силами ППО вночі збито 2 ракети Х-59/Х-69 і 4 дрони-розвідники - Повітряні сили ЗСУ

Зеленський про замах на Трампа: такому насильству немає виправдань і не повинно бути місця будь-де у світі

Окупанти двічі обстріляли Куп'янськ, постраждали дві пенсіонерки

Війська РФ за минулу добу скинули на територію України понад 120 КАБів

За добу було 160 бойових зіткнень, найбільша концентрація ворожих атак на покровському напрямку поблизу Новоолександрівки

У результаті стрілянини під час передвиборчого виступу Трампа один учасник мітингу загинув, ще двох було важко поранено

Армія РФ за добу втратила близько 1320 військовослужбовців

Армія РФ за добу понад 370 разів обстріляла 11 населених пунктів Запорізької області, є поранений

РФ вивела чотири бойові кораблі в Азовське море

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА