12:54 20.10.2023

В Україну повернули 14 цінних історичних артефактів, викрадених росіянами, - Мінкультури

2 хв читати
В Україну повернули 14 цінних історичних артефактів, викрадених росіянами, - Мінкультури

Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" передано 14 культурних цінностей, раніше викрадених російськими загарбниками з тимчасово окупованих територій України.

"Можна образно сказати, що в Україну надійшла партія зброї. Це стародавня зброя від часів енеоліту до середньовіччя. Міністерство прийняло рішення передати на тимчасове зберігання 14 артефактів Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра", а потім МКІП визначить місце їх експонування", - ідеться в повідомленні пресслужби міністерства.

Зазначається, що предмети археології передала американська сторона посольству України в США, потім Міністерство закордонних справ доправило їх в Україну і передало Мінкультури.

"Україна безмежно вдячна всім, хто допомагає повертати наші цінності. Цього разу це стало результатом плідної взаємодії Служби зовнішньої розвідки України, Посольства США в Україні, зокрема Бріджит Брінк, Посольства України в Сполучених Штатах Америки й Оксани Маркарової та МКІП, а також Національного музею історії України, Інституту археології Національної академії наук України", - наголосили у відомстві.

Зокрема, повідомляється, що 2022 року Мінкультури активно співпрацювало зі Службою зовнішньої розвідки України щодо ідентифікації предметів археології, затриманих Митно-прикордонною службою США.

"За цей час американська сторона затримала понад 20 відправлень в предметами археології. Вони можуть походити з території України та незаконно ввозилися на територію США", - заявляє відомство.

Як повідомлялося, на початку березня 2023 року американська сторона передала Україні крем’яну сокиру періоду пізнього енеоліту - ранньої бронзи, дві залізні шаблі та залізний меч доби середньовіччя. У вересні 2023 року під час візиту президента України Володимира Зеленського до США було передано ще низку археологічних предметів. У Вашингтоні відбулася церемонія повернення культурних цінностей, викрадених із тимчасово окупованих територій України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА