"Кинджал" фактично перебуває у стадії експлуатаційних випробувань - британська розвідка
Фахівці британської розвідки оцінили перспективи застосування російських літаків-перехоплювачів, оснащених балістичними ракетами повітряного базування "Кинджал", зазначивши, що нині вони "перебувають на стадії експлуатаційних випробувань, причому результати їх застосування в Україні незадовільні".
Як наголошується у звіті Міністерства оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, опублікованому в соціальній мережі Х (Твіттер) у суботу вранці, "президент РФ Володимир Путін 18 жовтня 2023 р. оголосив про початок винищувального патрулювання східної частини Чорного моря з використанням літаків-перехоплювачів МіГ-31І, оснащених балістичними ракетами повітряного базування Х-47М2 "Кинджал".
"Як обґрунтування, - ідеться в повідомленні, - він навів нещодавнє посилення морської присутності США у східному Середземномор'ї, у зв'язку з чим передбачається наразити ці кораблі на небезпеку, використовуючи систему озброєння із заявленою дальністю дії до 2000 км". "Ця заява відповідає типовій російській риториці, розрахованій на внутрішню аудиторію: Захід називається агресором, а діяльність Росії - необхідною для захисту держави", - роблять висновок у британській розвідці.
Аналітики розвідки вважають, що "конкретна згадка Путіним ракети "Кинджал" та її можливостей майже напевно була зроблена зі стратегічною метою, щоб продемонструвати, що Росія, як і раніше, здатна виробляти й експлуатувати нові види озброєнь, незважаючи на тривалий український конфлікт".
"Кинджал" фактично продовжує перебувати в стадії експлуатаційних випробувань, причому результати його застосування в Україні поки незадовільні. На папері він, як і раніше, має високий потенціал, здатний літати на гіперзвукових швидкостях і ухилятися від сучасних систем ППО, хоча для реалізації цього потенціалу Росії майже напевно необхідно значно поліпшити його застосування", - зазначено в повідомленні.