Інтерфакс-Україна
10:42 24.10.2023

Росія здатна зберегти інтенсивність артилерійського вогню, хоча й на нижчому рівні, ніж у 2022 році - ISW

2 хв читати
Росія здатна зберегти інтенсивність артилерійського вогню, хоча й на нижчому рівні, ніж у 2022 році - ISW

Росія, найімовірніше, у 2024 році збереже достатню інтенсивність артилерійського вогню на фронті в Україні, хоча й на нижчому рівні, ніж у 2022 році, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

"Внутрішнє виробництво артилерійських снарядів у Росії, доповнене збільшенням імпорту боєприпасів із Північної Кореї, імовірно, дасть змогу російським військам підтримувати достатню інтенсивність артилерійського вогню в Україні у 2024 році, хоча й на нижчому рівні, ніж у 2022 році", - йдеться у зведенні ISW, оприлюдненому на офіційному сайті у вівторок.

Аналітики інституту посилаються на дані начальника розвідувального центру Сил оборони Естонії Антса Ківісельга, який заявив, що в Росії все ще залишилося майже 4 млн артилерійських снарядів, які російські війська можуть використовувати для ведення війни "малої інтенсивності" ще протягом року. Водночас Ківіселг додав, що є повідомлення про те, що Північна Корея відправила до Росії до 1 тис. контейнерів із боєприпасами, кожен із яких містить від 300 до 500 одиниць артилерійських боєприпасів.

За оцінками Ківіселга, Північна Корея у такий спосіб могла поставити до Росії від 300 тис. до 500 тис. одиниць боєприпасів, чого може вистачити на термін до одного місяця за нинішньої щоденної витрати майже 10 тис. снарядів за день. За даними української сторони, зазначають в Інституті вивчення війни, російські війська нині вистрілюють від 10 тис. до 15 тис. снарядів за день, що значно нижче, ніж улітку 2022 року, коли швидкість стрільби становила від 45 тис. до 80 тис. снарядів за день.

"Західні джерела та супутникові знімки підтвердили, що постачання Північної Кореї, які, ймовірно, здебільшого складаються з артилерійських снарядів, різко зросли... і Північна Корея, ймовірно, забезпечить подальші постачання", - зазначають у ISW.

Тому, роблять висновок в ISW, "ступінь, до якого міжнародні партнери України підтримуватимуть здатність України витримувати ефективну вагу вогню порівняно з російськими силами, буде ключовим фактором, який визначатиме відповідні спроможності у 2024 році".

 

 

ОСТАННЄ

Мерц та Науседа закликали до безумовного припинення вогню в Україні та посилення санкцій на РФ

Журналіст Бутусов повідомив, що мобілізувався до Нацгвардії на посаду стрільця

Звільнення гендиректора Лаври є відповіддю на слабку позицію у виконанні закону про заборону пов'язаних з РФ релігійних організацій - Точицький

Успенський собор у Каневі офіційно переданий ПЦУ

Прем'єр Греції підтвердив свою участь у саміті Україна – Південно-Східна Європа

Join UP! планує запуск франчайзингу на ринках країн Балтії та Казахстану

Найближчими днями в Україні буде тепло, у більшості областей - дощі з грозами

Join UP! запускає програму лояльності та персональний кабінет

Мерц прибув до Вільнюса на інавгурацію першої німецької бригади із закордонним розміщенням – ЗМІ

Майже 55% опитаних у "Києві Цифровому" жителів міста сортують сміття

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА