11:02 27.10.2023

КМІС: Жителі прифронтових регіонів найбільше довіряють телеграм-каналам, найменше - TikTok

2 хв читати
КМІС: Жителі прифронтових регіонів найбільше довіряють телеграм-каналам, найменше - TikTok

Опитані жителі прифронтових регіонів України віддають найбільшу перевагу перевіреній інформації: 70% визначають цей критерій як один із трьох найважливіших або найважливішим, за показниками довіри лідирують телеграм-канали (51%), міжнародні ЗМІ (47%) та українські інтернет-ЗМІ (45%).

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 7-12 серпня 2023 року на замовлення USAID (проєкт "Трансформація комунікацій в Україні").

"Серед критеріїв вибору джерела інформації немає безумовного лідера, просто помітно, що найбільше респонденти говорять про надання перевіреної інформації - 42% визначають цей критерій як один із трьох найважливіших, а 28% вважають його найважливішим", - ідеться в повідомленні КМІС за підсумками дослідження.

Інші основні критерії: актуальність новин (31% визначають як один із трьох найважливіших і 9% вважають найважливішим), надійність джерела (відповідно, 29% і 14%), відсутність пропаганди (27%).

"За показниками довіри (незалежно від користування) лідирують телеграм-канали (51% скоріше або повністю їм довіряють, 8% не довіряють), міжнародні ЗМІ (47% проти 8%) та українські інтернет-ЗМІ (45% проти 11%)", - зазначають соціологи.

Як зазначається в повідомленні, ТВ-марафону довіряють 44% проти 18%, які не довіряють. Також у п'ятірці джерел за довірою - радіо, якому довіряють 37%, не довіряють - 9%. Найнижчі показники довіри у TikTok, якому довіряють 14%, не довіряють - 31% (це єдине джерело з переліку, що має від'ємний (і доволі виразний) баланс довіри-недовіри; водночас серед респондентів до 25 років 40% йому довіряють).

Протягом 7-12 серпня 2023 року КМІС провів опитування жителів 10 прифронтових регіонів на замовлення проєкту "Трансформація комунікацій в Україні", що є програмою USAID, яку реалізує "Кімонікс Інтернешнл" в Україні. Методом онлайн-інтерв'ю було опитано 1000 дорослих жителів прифронтових регіонів. За звичайних обставин статистична похибка загальної вибірки не перевищує 3,1%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили з артилерії по Гуляйполю Запорізької області, є поранені

Клименко разом із главами МВС Литви, Латвії та Естонії ознайомився з підготовкою рятувальників ДСНС у Львові

Усі шість реакторів Запорізької АЕС перебувають у "холодному зупині"

ППО і фронт є головними темами під час розмов із партнерами - Зеленський

Українська авіація за добу атакувала 11 районів скупчення сил противника

На фронті за добу було 60 зіткнень, на бахмутському напрямку ЗС України відбили 28 атак

Війська РФ за добу завдали по території України одного ракетного і 65 авіаударів

ЗС України та Мінстратегпром у травні мають намір запустити "Залізний полігон" для випробування зброї

Росіяни обстрілюють Донецьку область, є загиблі - голова ОВА

У ЗС України з'явилися підрозділи, що спеціалізуються на наземних дронах - Сухаревський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА